Autor Wątek: Czas i jego dzialanie na miesnie  (Przeczytany 3119 razy)

Ystec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Czas i jego dzialanie na miesnie
« dnia: Październik 02, 2016, 21:15 »
Jest to metoda treningowa, ktora pozwala na osiagniecie okreslonych priotytetow jak masa sila czy rzezba- wytzrymalosc. Polega ona na tym by zmierzyć swoj dotychaczasowy czas, w którym wykonujemy 1 serie, przeważnie jest to ok 30s i tu zależnie co chcemy osiągnąć czas tej serii wydłużamy lub jeśli czas wynosi wiecej jak 30sekund skracamy. jeśli czas wydłużamy niestety idzie to kosztem obciazenia, które bedzie tzreba zmniejszyć aby osiagnoac zamierzony efekt. Powtorzenia musza byc dokładne i zgadzać sie z czasem.

Czas i jego dzialanie
1. Przyrost sily 3 sekund (krotsze serie są lepsze)
2. Przyrost masy mięśniowej 40-6 sekund
3. Poprawa wytzrymalosci- rzezba 7 sekund (dluzsze serie są lepsze)

Autor: Radoslaw Słodkiewicz (ale ja po wojemu napisałem opis metody, ale niesie ta sama tresc)

pawelot

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2016, 21:40 »
dobra, ale po ile powt ?

Ystec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2016, 23:05 »
to zalerzy jak robisz masę to 8-12 jak rzezba wieksza ilość 15-2 a sila 6-4
Czyli normalnie powtorzenia tyle ze dluzej i dokładniej sie je robi a ponoć efekty daje lepsze sam od poniedizalku jak juz silka ebdzie u mnie czynna tego sproboje :D

IBrigidaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2016, 23:45 »
no z tego zrozumiałem ze tyle ile zawsze tylko ze każde powtorzenie trzeba wykonywać odpowiednio dluzej... tak zeby dlugos trwanai całej serii sie zgadzała po prostu czyli np 1 powtórzeń po 7 sek(troch dlugo:|) i wtedy jest te 7 sek.. ale niech Ystec tlumaczy:D
bo coś chyab zle skapowalem:D

Ystec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2016, 00:12 »
IBrigidaI gdzie pisze ze np 1 powtórzeń po 7 sek :?? czy to ejst takie trudnoe do zrozumienia ze jak robiłeś na masę powiedzmy 8-1 powtórzeń to teraz tez robisz 8-1 powtórzeń z tym ze starasz sie zeby ruch był wolniejszy tak zeby czas całej 1 serii wynosił od 4 do 6 sekund: to ejst takie skomplikowane : ??

IBrigidaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2016, 11:22 »
Ystec zaczynałem pisać ten post zanim ty wyajsniles co do ilosci powtorzen(ale jadlem tune daltego tak długo zeszło i mój post wyskoczył dopiero po twoim ), to po pierwsze, po drugie dlatego właśnie doszedłem do tak debilnych wnioskow; po trzecie zamiast sie unosić było trzeba wyjaśnić wszystko tak zeby nie było wątpliwości w pierwszym poscie, po czwarte jak juz przenosisz pomysły Radka Słodkiewicza do nas(chwala ci za to ) to nie zapomnij o 5-10-20, dziś zrobiłem pierwszy trening klatki ta metoda i widze ze chyba częściej zacznę korzystać z wynalazków Radka.

Darr1n

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2016, 14:48 »
to jest na forum animali, a nie wszyscy są zarejestrowani na tych wszystkich forach? -tah to sie pisze?
wiec dobrym pomysłem jest przezucanie tutaj cennych informacji!

Ystec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2016, 14:54 »
IBrigidaI ja sie nie uniosłem tylko wytłumaczyłem jak by co :
co do kopiowania jeszcze jakiś ciekawych artow z animala gdzie Radek sie wypowiada porozmawiam z modami czy moze lepiej nie robić takiego ksera

IBrigidaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2016, 14:57 »
w sumie możesz sie unosić bo jesteś wiekszy:D no ja mysle ze nie bedzie problemu bo nasz mistrz nigdzie praw autorskich nie zastrzegl z tym ze nie na zasadzie ctr+v tylko wlasnego opisu tak jak zrobiłeś z ta metoda.

Bertie__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2016, 19:56 »
ciezko ebdzie robić np 6 powt przez 50sekund;

IJodyI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2016, 20:16 »
moze bedzie dobre ;p jakiś nowy bodziec zawsze sie przyda xD
tylko ze ja piramidę robie ;p wiec na mi narazie sie to hyba nieprzyda ;p
ale bardzo ciekawe jak to dziala ;p kiedyś sproboje na bank 1

Autumnn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2016, 20:19 »
Ja spodkalem na stronie coś takiego

Trening masowy - ok 2 minuty
Trening siłowy - nawet 5 minut
Trening na rzeźbę - ok 60-7 sekund

d0mb0dce

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Czas i jego dzialanie na miesnie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2016, 20:20 »
powtarzam nie możecie TUTAJ uogolniac... jest wiele metod i kazda sie czymś rozni, każdy mówi co innego itd... Ystec napisał dość dobrze dobrane czasy..ja osobiście stosuje sie ze ruch negatywny 2 s a pozaytywny 2-3 s w sumie około 5-6 s na powtorzenie...inaczej sie ksztalutuje czas odpoczynku mięśnia miedzy cwiczeniami.,..,,.

Tags: