Autor Wątek: Dextro a Carbo  (Przeczytany 2783 razy)

aguchaaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dextro a Carbo
« dnia: Listopad 02, 2016, 13:43 »
Znajomy brał kreatynę mono zielona vitalmaxa z dextroza, dextroza mu sie skończyła i w sklepe z odzywkami powiedziano mu, ze moze tez zastąpić dextroze carbo.
Tak zrobil... Teraz mam pytanie czy biorąc carbo zamiast dextro nie obniży sie rezultatow?

Arlen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2016, 15:25 »
to i to są weglowodany, lecz dextroza jest przystosowana do kreatyny, jakieś straty powinny byc przeciesz to nie to samoZapamietaj ze w sklepie chodzi im tylko o to zeby sprzedac i wszystko Ci wcisną

Bejsbol-T06

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2016, 16:31 »
Bez roznicy.
Przy mono chodzi o węglowodany proste.

Yadiraa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2016, 21:22 »
Lepiej dextrose, bo Carbo to mieszanina rozych weglowodano, dextroza natomiast stworzona jest specjalnie do tego, zeby podnieść mozliwosci wchlaniania kreatyny przez nasz organizm //:-D :-D /

xmatexx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2016, 22:08 »
jeszcze nigdzie nie widziałem zeby ktoś radził łączyć kteatyne z carbo /

Shenna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2016, 22:31 »
kreatyna podowuje nagły wzrost insulinyco moze powodować problemy z watrobacarbo natomiast równomiernie dostarcza cukrow do krwii powinno sie brac kreatynę dopiero 20min po braniu carbopodobno teraz odchodzi sie od prostych na rzecz właśnie carbo...

Arlen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2016, 22:41 »
wegle proste są przenośnikiem mono wiec jest w tym sens lepiej jej juz nie brac :blink: /

Shenna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2016, 10:06 »
transporterem jest insulina, glutamin,a ryboza itp.cykry proste powoduje wyrzut insuliny z miesni tylko

Arlen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2016, 10:20 »
wiesz co robią wegle proste po silowniż?wegle proste powodują szybki skok zawartości cukru we krwi co pozwoli na szybkę uzpupelnienie strat gilkogenu w miesniach, nastepne dzialanie to hiperinsulina czyli gwałtowny wzrost produkcji insuliny dzieki czemu blokuje nam rozpad zwiazkow zlozonych na proste czyli jednym słowem katabolizm, dlatego po sesji tluszczy nie powinno byc ponieważ one blokują wydzielanie insulinyco do tej isnuliny i glutaminy to nie jestem pewnien czy to są transporterynatomiast co do rybozy to owszem jest transporterem ponieważ to jest wegliel prosty o 5 atomowej cząsteczce wegla wiec zaprzeczasz samemu sobie, tu piszesz ze ryboza transporterem a wegle proste powodują wyzut insuliny oj oj usiądź i przemysl kilka spraw

Shenna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2016, 11:04 »
mówimy czy carbo czy cykry proste do kreatynynie wiem po co mi piszesz o uzupełnianiu glikogenu w miesianich po treningu...moze jakoś korzyść dla cukrow prostych z kreatynaale np.
jeśli ktoś bierze przed treningiem? albo rano...?przed treningiem proste cukry powodują za szybki wzrost insuliny, który na treningu jak spadnie moze sie odbic na ogólnym samopoczuciu na treningutak, sry ryboza to cukier prosty

Arlen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2016, 11:48 »
wiem później czlowek jest taki przybity, carbo to mieszanka wegli w większości jeśli nie wszystkie to proste, transporterem mono są wegle proste czyli np.
carbo lecz lepiej kupić dextroze i wypic je odrazu po treningu z kreatyna i kropka.

Shenna

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2016, 12:29 »
moze ktoś jeszcze sie wypowie popierając jedna ze stron? /

Arlen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2016, 12:35 »
przyjdzie Kubuś to Ci powie co i jak jak mi nie wierzysz

Yadiraa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dextro a Carbo
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2016, 13:02 »
Jako transporter dextroza, moża byc dextro juice, bo ma jescze tauryne(też zwiększa mozliwosci wchłaniania kreatyny a jakoś nikt o tym nie napisał takie rozwiazanie napewno jak robimy siłe jest dobre.
jeśli robimy masę to można przychylić się do Carbo, bo powoduje szybki skok glikogenu, a potem rozkładanie się "wolniejszych" węglowodanow.
To z kolei zapewnia nam dłuższy okres bez katabolizmu //:-D :-D /

Tags: