Autor Wątek: Konkurencje StrongMan  (Przeczytany 5353 razy)

Dementor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 647
Konkurencje StrongMan
« dnia: Marzec 15, 2014, 01:15 »
Konkurencje "STRONGMAN"
 
20070301164434.jpeg
 
    Spacer Farmera - walizki stoją na podłodze, podchodzę do walizek, podnoszę je za uchwyty bez pomocy pasków lub rękawic i na znak sędziego rozpoczynam ich przenoszenie.
 
    Szkocka Belka - na znak sędziego rozpoczynam wyciskanie belki leżąc lub stojąc od pełnego wyprostu ramion.
 
    Waga Płaczu - stoję pionowo przypięty do słupa, unoszę wyprostowane ramiona do poziomu. Dotykam poprzeczki dowolną stroną ręki i na znak sędziego rozpoczynam trzymanie ciężaru.
 
    Przewracanie Opony - na znak sędziego chwytam oponę i przewracając ją idę w kierunku mety.
 
    Spacer z Kowadłem - podchodzę do kowadła, które stoi na ziemi i na znak sędziego rozpoczynam spacer z ciężarem.
 
    Martwy Ciąg - podnoszę ciężar do pełnego wyprostu kręgosłupa.
 
    Trzymanie Beczek - stoję na podeście i trzymam w obu dłoniach uchwyty do których zamocowane są łańcuchy obciążone beczkami. Zadaniem moim jest podniesienie ciężaru i utrzymanie go na wysokości kilku centymetrów przy wyprostowanym kręgosłupie przez jak najdłuższy czas.
 
    Rzut Balem - podnoszę bal z ziemi i na znak sędziego rzucam go dowolną techniką przed lub za siebie.
 
    Ciągnięcie Samochodów - chwytam za linę do której przymocowane są samochody i muszę je przeciągnąć na wyznaczoną odległość w jak najkrótszym czasie
 
    Zegar - podnoszę belkę do której przymocowany jest ciężar i następnie idę z nią po obwodzie koła. W czasie przemarszu nie mogę dotknąć ciężarem ziemi.
 
    Wrzucanie na Podest - leżące w odległości 4 metrów kegi chwytma (dowolną ilość) i przenoszę je do podestu i je na niego ładuję.
 
    Załadunek Kul - trzy kule leżą w różnych odległościach od podestu. Ja muszę na znak sędziego załadować je na podest w dowolnej kolejności.
 
    Uchwyt Herkulesa - stoję z wyprostowanymi ramionami skierowanymi na boki, pomiędzy dwiema pochyłymi platformami, na których stoją samochody. Do samochodów na linie zaczepione są uchwyty. Chwytam je bez pomocy pasków i rękawic, a następnie rozpoczynam trzymanie samochodów.
 
    Bieg z Workiem - worek leży na podeście. Podchodzę i zakładam sobie go na barki. Następnie podchodzę do linii startu i na znak sędziego rozpoczynam bieg, którego zakończenie liczy się w momencie ponownego kontaktu worka z podestem.
 
    Toczenie Beczki - stoję na linii startu i na sygnał sędziego toczę beczkę po ziemi na wyznaczoną odległość.
 
    Wnoszenie na Schody - podchodzę do czterech walizek o różnej wadze i rozpoczynam wnoszenie dowolną techniką na ostatni stopień schodów. Kolejność wnoszenia dowolna.
 
    Ciągnięcie Kutra (Wagonu) - podchodzę do linii startu i chwytam linę do której przywiązany jest kuter (wagon). Następnie na znak sędziego rozpoczynam marsz i jednocześne przeciąganie kutra (wagonu) na wyznaczoną odległość.
 
    Spacer Buszmena - podchodzę do sztangi na której końcach znajdują się umocowane na łańcuchach dwie skrzynie. Na znak sędziego podnoszę sztangę i przenoszę ciężar na wyznaczoną odległość.
 
    Przenoszenie Łańcuchów - podchodzę do platformy na której znajdują się łańcuchy. Następnie w dowolny sposób przenoszę je do drugiej platformy.
 
    Zaczarowany Ołówek - podchodzę do drewnianego palika i mam za zadanie rzucić nim w dowolny sposób na jak najdłuższą odległość.
 
    Rzut Kulą - mam za zadanie przerzucić kamienną kulę na jak najdłuższą odległość.
 
    Ściana Płaczu - podchodzę do ściany z regulowaną wysokością poprzeczki. Następnie staram się przerzucić ciężar nad wyznaczoną przez siebie wysokość. Ilość prób jest ograniczona.
 
    Wciąganie Ciężaru - na wysokość 5 metrów. Ciężar przywiązany jest do sznura przewieszonego przez metalową konstrukcję, którego drugi koniec trzymam. Po sygnale dźwiękowym wciągam ją w jak najkrótszym czasie.
 
    Wypychanie z Koła - razem z innym zawodnikiem ustawiam się w kole o średnicy 5 metrów. W kole znajduje się belka na której końcach przywiązane są uchwyty. Oboje mamy za zadanie wypchnięcie się z koła za pomocą belki.
 
 
    Opis : Mariusz Pudzianowski
Kulturystyka || Forum Sportowe || Suplementy i Odżywki

Tags: