Autor Wątek: Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?  (Przeczytany 2729 razy)

IMacnamarI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« dnia: Listopad 28, 2016, 14:00 »
Witam , chciałem przedstawić moja sytuacje.
Mam 16 lat , waga 59 kg staż na siłce nie caly rok, ale z przerwami ćwiczyłem glownie w zimę kiedy mialem przerwe w grze, potem to juz rzadko, zacząłem troche w okresie przygotowawczym przed wakacjami ćwiczyć , ale obecnie nie chodze na silke.
kończy mi sie juz sezon w grze ( zostało mi 3 mecze) i zauważam juz male spadki , zaczyny mi brakować sily, stałem sie lekko wolniejszy..I teraz mam kilka pytań za 3 tyg.
bede mial przerwe w treningach piłkarskich na około 1,5 miesiaca( bede uczęszczał raz w tygodniu na hale jedynie). Jak mam zacząć ćwiczyć w czasie przerwy w treningach ? czyli mam budować masę czy sile ? Jak mam trenować na siłce w czasie gdy toczy mi sie sezon i trenuje 4 razy w tyg.
? chciałbym zwiększyć szybkość jak to zrobić ? kumpel mi mówił zebym kupił sobie obciążniki na nogi i chodził lub biegał czasami i to mi pomoże nabrać szybkości ? jak myslicie ? Aha i w czasie jak zaczyna mi lekko sil brakować czym sie suplementować ? moze OLIMP CARBO ? i jeszcze jedno pytanie , na jakie mam partie miesni ćwiczyć aby wzmocnić strzal ? Przepraszam,ze nawaliłem tyle pytań ,ale chce sie dobrze przygotować do kolejnego sezonu . Byc moze nie odpowiecie na wszystkie pytania, ale za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam

naszludjadekPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2016, 14:05 »
jak chcesz ćwiczyć to ćwicz nie na sile tylko na mase.jak grasz w pilke to tak dopasuj zebys chodził te 3 razy chociaż .a szybkos to juz inna bajka- poprostu cwiczenia na szybkość i refleks.

sweetie_85

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2016, 14:06 »
niewiem jak ma sie kulturystyka do pilki nożnej ale wiem ze do sprinterów ma sie zaje****scie jak oglądałem biegi na 100m ze starszym podczas ostatniej olimpićdy to mój starszy zekl "Oni to do sztangi a nie na 100m" hehe ale mialem polewke wyglądają jak prawdziwi kulturyści

ZKLONEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2016, 14:11 »
Boryss krotko dystansowcy dużo czasu spędzają na siłowni zresztą to po nich widać co innego biegacze na dlugie dystansy oni wyglądają jak ćwierć człowieka /

naszludjadekPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2016, 14:18 »
nie tylko sprinterzy dobrze wygladaja:>osoby które uprawiają gimnastykę sportowo to takze:>ale do pilki nożne bedzie ciezko kiedyś bedzie trzeba wybrać któryś sport:>

sweetie_85

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2016, 14:21 »
kaloryczność diety ma tu dużo do powiedzenia /

naszludjadekPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2016, 14:29 »
no tak ale nigdy nie wiedziałem piłkarza z postura np pudziana:>

sweetie_85

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2016, 14:36 »
hehe ja tez ale nieoznacza ze niebedzie np.
Marcus Ruhl był kiedyś pilkazem tylko w kontuzji doznał i został kulturysta

Adr1anne

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2016, 14:37 »
"Jak mam zacząć ćwiczyć w czasie przerwy w treningach ? czyli mam budować masę czy sile ?"W tym czasie uczęszczaj na siłkę 3-4 razy w tygodniu.
twój organizm jest juz przyzwyczajony do wysilku.
Cel: masa.
W pilce nożnej to wazne.
"Jak mam trenować na siłce w czasie gdy toczy mi sie sezon i trenuje 4 razy w tyg.
?"Jezeli trening masz 4 razy w tygodniu, to musisz tak dysponować czasem, zeby te 3 razy przynajmniej na siłce bywac.
Trening sportowy, w tym przypadku pilka nozna jest na pewno wyczerpujacy, dlatego z regeneracja u Ciebie bedzie gorzej.
Pamietaj, zeby nie chodzić na siłkę zaraz po treningu, bo Twoja wizyta na siłowni bedzie strata czasu."Chcialbym zwiększyć szybkość jak to zrobić ? kumpel mi mówił zebym kupił sobie obciążniki na nogi i chodził lub biegał czasami i to mi pomoże nabrać szybkości ? jak myslicie ?"Wiem, ze taka metoda z obciążnikami pomaga nabrać szybkości u osób trenujących sztuki walki.
Wiec mysle, ze w Twoim przypadku tez to zadziala."Aha i w czasie jak zaczyna mi lekko sil brakować czym sie suplementować ? moze OLIMP CARBO ?"Jezeli czasami brakuje Ci sil to oznacza to, ze organizm na treningu, na meczu spala wiecej kalorii niz jesteś w stanie mu ich dostarczac.
Pierwsze co musisz zrobic, to zwiekszych ilość kalorii w diecie.
Z suplementów to gainer, lub odzywka weglowodanowa.
ponieważ będziesz chodził na silownie, to dobrze jest zaopatrzyć sie tez w bialko.
czyli Gainer + Wegle + Bialko.
Gainer to oczywiście polaczenie bialka i weglowodanow, ale węglowodany przydadzą Ci sie przed treningiem pilkarskim, gainer i bialko po silowni."i jeszcze jedno pytanie , na jakie mam partie miesni ćwiczyć aby wzmocnić strzal ?"Nogi, nogi, jeszcze raz nogi.
począwszy od lydek, kończąc na udach."Byc moze nie odpowiecie na wszystkie pytania, ale za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny."Jak to nie odpowiemy... Odpowiemy !!

nikmaros1992

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2016, 14:37 »
ja tez gram w pilke i ćwiczę na silowniAdr1anne Ci wszystko napisał prócz tego ze jeśli chcesz poprawić strzal nie tylko nogi ale i brzuch, brzuch jest bardzo waznynaszludjadekPol chyba mało widziałeś zobacz sobie jak wyglądają nie którzy stoperzy

naszludjadekPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Jak ma wygladac trening dla pilkarza ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2016, 14:54 »
'' ''!naszludjadekPol chyba mało widziałeś zobacz sobie jak wyglądają nie którzy stoperzybyc moze:D

Tags: