Forum > Rozmowy o Wszystkim

Co to za czasy...

(1/3) > >>

lewnaciejl-61J:
Pewnie juz wszyscy słyszeli tragedie gimnazjalistki z Gdanska, a dzisiaj znowu czytam o jakiejś nastoletniej dziewczynie ktora powiesiła sie w salce katechetycznej.
Od razu wybuchla spoleczna dyskusja na temat wychowania i kar dla mlodziezy.
Fakt faktem, młody jestem, ale rzeczywiscie, to co dzieje sie z gówniarstwem to jakas przesada.
Nikt z nas nie był swiety, ale teraz to juz lekkie przegiecie.
Nie wiem jak u was, ale u mnie, szczególnie w niektórych slaskich dzielnicach, blokowiskach problem jest dosyc powazny.
I teraz pomysły naszego rzadu: 15 latkowie odpowiadają jako dorosli, pomysl nieglupi, zważywszy na to, ze w tym wieku wszyscy chcą byc traktowani jako dorosli.
Idziemy dalej, pomysły naszego najlepszego ministra, laskawego, szerzącego amnestie, uwielbianego przez miliony Romka, syna prof.
Macka który twierdzi, ze dinozaury zyly po z ludzmi, a Darwin to pajac.
Pomysl z tworzeniem szkol o zaostrzonym rygorze.... nie wiem, ale wg mnie stworzy to tylko gniazdo odizolowanej mlodziezy, ktora bedzie jeszcze bardziej sie buntować i nakrecac.
Moim zdaniem, owszem, powinien byc zaostrzony rygor w każdej szkole, oraz wprowadzona dyscyplina.
Mnie osobiście denerwowali nauczyciele, którzy nie potrafili nas uspokoić na lekcji, a na innych zajeciach było cicho jak makiem zasial, nie dlatego, ze wszyscy sie bali, tylko po prostu czuli respekt i szacunek dla danego nauczyciela, a wiec dość "miekkich" pedagogow w szkolach.
Moze również mundurki byly by dobre, albo coś na kształt szkol o profilu wojskowym?Wiecej zajec po szkole, niech tworzą jakieś kluby, a nie domy kultury, bóg wie dla kogo.
Silownie, kluby ze sportami walki, sporty zespolowe, coś ze sztuki, czyli po prostu coś w czym każdy czul by sie dobrze.
Prowadzone przez odpowiednie osoby nie doprowadza do zwiekszenia w dzielnicy wiekszej ilosci karkow.
Niech trafiają do ludzi mlodych, dają im ciekawe zajecia, a byc moze bedzie lepiej.
Co wy o tym sadzicie, jakie macie pomysły na usprawnienie naszego systemu wychowania mlodych ?

kodryn-Kcynia:
prawda... agresja rodzi agresje, takie odizolowane "punkty" dla zlej młodzieży byly by ucieczka od problemu a nie jego rozwiazaniem! jeśli ktoś spędziłby w takiej szkole 3 latka a potem jako pełnoletni obywatel wyszedl na "wolnosc" to dam sobie leb uciac, ze razem z kolegami poznanymi w tym samym osrodku dalej utrzymywali by znajomość i to juz w groźniejszej formie! pozatym Nauczycielami powinni byc ludzie z powolaniem a nie takie tępe debilki jak moja pani od CJJ i CWS! pozatym agresja i takie wybryki spodowowane są nie tylko nadmiarem czasu ale także przez biede! weźmy spoleczenstwo Szwecji, w ogole skandynawii, od ktoej caly swiat moze sie uczyc! Tam nie ma biedy, minimum socjalne wynosi w przeliczeniu 3 zl na osobe! A mlodzi ludzie nie bawia sie w "zostane huliganem" bo nie jest im to potrzebne...

w0jteczek:
teraz wychodzi bezstresowe wychowanie w domu i w szkole, i dzieciarnia mysli ze jest bezkarna i wszystko jej wolno, brakuje mi nauczycieli "starej daty" którzy nie dali sobie w kasze dmuchac, potrafili ustawić cala klase tak ze przez calem 45 minut byla cisza a dodatkowo zmuszał do wysiłku na leksji tak ze nawet nieuki musialy sie brac za siebie, poza tym jak juz tu zostało powiedziane brakuje zajec po lekcjach, roznego typu zajec sportowych czy tez zajec o nastawieniu na inne dziedziny, dzieciakom sie nudzi a po sobie wiem ze jak człowiek sie nudzi to wpada na najbardziej durne pomysły

Eris_:
kwestia charakteru- jak sie chce to mozna sobie zorganizować dobrze czas, a jak kogoś ciągnie na ustawki, na jaranie itp to mu nic nie pomoże

Jocelyn1988:
Nie czytałam dokładnie poprzednich postow, ale... nie wiem dlaczego ale młodzieży palma odbija.
Zamiast zajac sie czymś to szukają sobie "rozrywki" i z nudów glupie pomysły przychodzą do glowy.
Gdyby rodzice moze poświęcali im wiecej uwagi i zajmowali sie swoimi dziećmi jak należy do wielu tragedii by nie doszlo, ale nie ma co gdybac... trzeba isc po rozum do głowy i walczyc z powszechnie obowiazujaca znieczulica.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej