Autor Wątek: wyciskanie na barki  (Przeczytany 4766 razy)

Blythe1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« dnia: Grudzień 14, 2016, 21:58 »
jak wy wyciskacie sztangę na barki ? z przed klatki czy zza karku ? bo ja dzisiaj walsnie mialem wyciskanie na barki i robie 2serje z przed klatki i 2serje zza karku i zza karku jest mi ciezej wyciskac... czym to moze byc spowodowane ? inne czesci pracują czy jak ?

Escalant65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:00 »
z przodu pomaga jeszcze w wiekszym stopniu niz z tylu klatka przy wyciskaniach i temu jest lzej i co najważniejsze wygodniejsza pozycja.... mięśnie pracują tak samo moze przy wyciskaniu z tylu bardziej ogólnie barki pracują ale tak jak z przodu najwieksyz ancisk jest na przedni akton... ja robie po 6 serii wyciskania z przed klatki i 6 serii wyciskanie zza karku

Blythe1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:01 »
acha wiec to niema ruznicy czy z pred klatki czy zza karku wyciskam ?

Escalant65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:02 »
z przodu operujesz wiekszymi ciężarami czyli idzie bardziej sila i masa ale az tak dużej różnicy nie ma chyba ze w sile glownie

dagusia__

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:03 »
Escalant65 - nie zażynasz za mocno barkow? to jest 12 serii wyciskan.... chyba za duzo?

prestigeriumm

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:03 »
jak wyciskasz z przodu - trenujesz przednie aktony miesnu naramiennych
jak wyciskasz zza karku - trenujesz glownie tylne aktony

wiec roznica jest zasadnicza

Escalant65 ile robisz serii na barki ?

Escalant65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:05 »
dużo :D ostatnio 6 z pdzodu 6 z tylu i 6 unoszenia na boki i w moim przypadku to najlepiej wchodzi ale teraz musze i tak zmniejszyć trening bo znowu mi sie lapy robią za male w stosunku do barkow : na tym treningu po 6 serii to mi barki jak banie puchną i lubie je tak katować ale niestey lapy : teraz patzre ze plecy tez ebde musial zluzować troche na korzyść wiekszej regeneracji rak bo mnie juz to zaczyna denerwować na treningu tak wdziecznie spuchną ze wydaje mi sie ze to nie moje ręce są a jak potem są znowu patyki : nie wiem co ja mam z tymi rękoma :

Blythe1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:08 »
ja robie 2-3serje wyciskanie z przed klatki 2 zza karku unoszenie hantla bokiem i unoszenie hantla przed sobą

bonuspuerF

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:10 »
ja tez robie z przodu i zzakarku ale nie po 6 to chyba dlamnie zaduzo

LyndonPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:11 »
gdzieś wyczytałem coś w tym stylu co Arnii mówił ze dla nadania ksztaltu,wymiarowi sily barkom,nie ma lepszego cwiczenia niz wyciskanie zza karku , czy jakoś w tym stylu pisało

MohammedDYH

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:11 »
ja robie tylko z przodu 4 serie robiłem z przodu i z tylu ale zmieniłem

Bolko_W

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:19 »
z przodu operujesz wiekszymi ciężarami czyli idzie bardziej sila i masa ale az tak dużej różnicy nie ma chyba ze w sile glownie

wow...z przodu wieksze ciezaryż? chyba przy zlej technice... ja nigdy w przodu nie wziąłem wiecej niz z tylu...wyciskanie z przodu dobrze pomaga przy robieniu sily w wyciskaniu na klatke...12 serii kosa... ja kiedyś robiłem naprzemienne wyciskanie 4 serie po 12 powtórzeń ale to nie miało sensu na dluzsza metę gdyż byla roznica wielkości ciężary jaki moglem wykonać w wyciskaniu z przodu i z tylu...Escalant65 to zaduzo...

Blythe1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:20 »
ja teraz wykonuje po 3serje takim samym ciężarem ( 40kg wiem ze mało ale narazie tylko tyle daje rady na seryjki ) z przed Kałtki 3 i zza karku terz 3 serje

Escalant65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:23 »
Conan hm... moze tak jest ale w przypadku sowni wtedy robisz bez obaw ze ci sie gyf gibnie ale przy sztandze wszyscy ktroych znam mówią ze latwiej wyciskać z przodu niz z tylu i bede sie przytym upeiral bo wiem to tez po sobie :D nawet przy poprawnej technice tak mam

Blythe1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
wyciskanie na barki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:27 »
no z przodu latwiej jest wiecej mogę wziasc i wiecej razy wycisnąć niz z tylu...

Tags: