Autor Wątek: Karol Bedorf  (Przeczytany 4278 razy)

Dementor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 647
Karol Bedorf
« dnia: Marzec 29, 2014, 19:29 »

Karol Bedorf (ur. 27 września 1983 w Szczecinie) – polski zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i mieszanych sztuk walki. Aktualny międzynarodowy mistrz KSW w wadze ciężkiej.

 

4.jpg

 

Kariera sportowa

Grappling
Jest utytułowanym grapplerem, specjalizującym się w brazylijskim jiu-jitsu (BJJ), które trenuje w szczecińskim klubie Berserker's Team. W 2006 roku został mistrzem Polski w BJJ oraz wicemistrzem kraju w submission fightingu. Trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Europy BJJ w kategorii najcięższej (+100,5 kg; 2006, 2007, 2008), a także raz truymfował w kategorii absolutnej (2006) w klasie purpurowych pasów.
W 2007 roku zajął drugie miejsce w kategorii +99 kg w europejskich kwalifikacjach do mistrzostw świata Abu Dhabi Combat Club, ulegając jedynie Finowi Janne Pietilainenowi. Za dobrą postawę w turnieju otrzymał dziką kartę, dzięki której wystartował w mistrzostwach świata w Trenton. Doszedł w nich do ćwierćfinału, w którym przegrał z późniejszym złotym medalistą, Fabricio Werdumem. W 2009 roku, podczas kwalifikacji do kolejnej edycji tych zawodów zajął 3. miejsce i ponownie otrzymał dziką kartę. Z rozgrywanych w Barcelonie mistrzostw został wyeliminowany w 1/16 finału przez Jeffa Monsona.

Mieszane sztuki walki
Karol Bedorf zadebiutował w mieszanych sztuk walki na KSW 8, 10 listopada 2007 roku. W pierwszej walce pokonał zwycięzcę KSW 5, Francisa Carmonta przez jednogłośną decyzje po 2 rundach i dogrywce, a w następnej walce przegrał przez poddanie ze zwycięzcą tego turnieju Aleksiejem Olejnikiem.
Następne dwie walki stoczył na gali FCM XXL Cage Tournament, gdzie brał udział w ośmioosobowym turnieju jako zawodnik rezerwowy. W pierwszej walce pokonał Niemca Alexandra Schmidta przez poddanie w pierwszej rundzie, a w finale wygrał przez TKO z innym Niemcem, Bashkimem Gashim. Miesiąc później stoczył walkę na gali PAMMAA, podczas której wygrał ze Slavomirem Molnarem. Kolejne zwycięstwo odniósł na gali Pro Fight 3 z Litwinem Mindaugasem Maskvytisem, którego poddał w 1. rundzie.
Następną szansę walki na KSW dostał w grudniu 2009 roku, gdy wziął udział w ośmioosobowym turnieju w kategorii do 105 kg (Bedorf na wagę wniósł 106 kg i miał 2 godziny na zejście do 105). W pierwszej walce stoczył pojedynek z najlżejszym zawodnikiem turnieju Arunasem Viliasem, którego pokonał przez poddanie w 2. rundzie. Doznał przy tym kontuzji, co wykluczyło go z dalszego udziału w turnieju.
Po ponad dwuletniej przerwie wrócił do KSW. W marcu 2011 roku przegrał przez jednogłośną decyzję z innym specjalistą brazylijskiego jiu-jitsu, Katalończykiem Rogentem Lloretem. Jednak 25 lutego 2012 roku, na gali KSW 18, dostał szansę walki ze zwycięzcą turnieju KSW w wadze ciężkiej, Davidem Olivią. Pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów. 15 września na jubileuszowej dwudziestej gali KSW pokonał Amerykanina Karla Knothe'a po 3. rundowym pojedynku. 16 marca 2013 roku pokonał na punkty w eliminatorze do walki o pas wagi ciężkiej Brytyjczyka Oli Thompsona. Do walki o pas doszło 28 września na KSW 24, rywalem Bedorfa był mistrz olimpijski z Atlanty w judo Paweł Nastula. Bedorf zwyciężył przed czasem (TKO - niezdolność do kontynuowania walki) w 2. rundzie i zdobył inauguracyjne mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej.

Lista walk MMA

10 zwycięstw (2 przez (T)KO, 3 przez poddanie, 5 przez decyzję) − 2 porażki (1 przez poddanie, 1 przez decyzję) − 0 remisów

 

Źródło: wikipedia

 

karol_bedorf_032013_newspix650.jpeg

 

a7a08ef398f0f1258fd1e3fe29cecbff.jpg

 

Bedorf.jpg

 

Kulturystyka || Forum Sportowe || Suplementy i Odżywki

Tags: