Autor Wątek: trudny powrot i nowe poczatki  (Przeczytany 4800 razy)

xXxSlyxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
trudny powrot i nowe poczatki
« dnia: Wrzesień 03, 2015, 23:44 »
witam, mam ponad 21 lat i zawsze było ze mnie takie chuchro wszystko idzie mi w brzuch ale nic nie ćwiczę i nie pracuje fizycznie wiec nie ma sie czemu dziwić od 7 dni robie tzw 6stke Weidera i idzie mi całkiem niezle ale nie o tym chciałem Was zanudzac; po ukonczeniu 6stki chciałbym zabrać sie za pompeczki i nabrać nieco sily i wytrzymałości a na jesien zapisać sie na siłkę - taki mam planw zwiazku z powyzszym moje pytania brzmia:-czy w wieku 21 lat trudniej jest o zmianę proporcji ciała niz np w wieku 17 lat-czy robiąc pompki poszerzę sie ?-ile robić tych pompek i jak czesto?pol roku temu chciałem zacząć przygode z silownia ale choroba pokrzyżowała moje plany mam 183 cm wzrostu waze 77 kg w pasie grubo ponad 90, w klatce 92 (smiech na sali-wiem)w bicepsie 30, ćwicząc ze sztanga wazaca 4 kg zrobie 3 serie 12,10,8 z wiekszym ciężarem mam juz problem, prosze o pomoc, o odpowiedzi na moje pytania i o rade nauczyłem sie jednego mimo ze ćwiczyłem na siłce raptem pare tygodni - nie zaniedbywać brzucha ! wszystko poszło mi właśnie w brzuch, niestety jak wspomniałem choroba przeszkodziła mi w osiagnieciu celu ale chce zacząć od nowa i za rok o tej porze moc powiedzic "No chlopie, teraz wyglądasz jak facet a nie jak baba"pozdrawiam i prosze raz jeszcze o dlugie i konkretne odpowiedzi :D

rysiuu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:11 »
chyba nie bedzie trudniej o zmianę proporcji jeśli będziesz tylko oczywiście ćwiczył a nie oszukiwał ;-)6 weidera raczej nie jest dobra na poczatek chyba ze juz robiłeś kiedyś brzuch ?waghe masz w sumie dobra co do wzrostu pompki .... kup sobie moze jakieś hantle b o na samych pompkach nic nie zdziałasz w sumie.. pompki powinieneś robić tak co 4 dni o ile sie nie mylę o ile to beda same pompki a jak dużo to juz sam sobie musisz wyznaczyć taka granice, no chyba ze ktoś z bardziej doswiadczonych da Ci inne rady

xXxSlyxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:44 »
6 weidera robie 1 raz, jestem zalany tlusczem i to sporo wiec zdecydowałem sie na ostry trening brzucha, zrzucę brzuch to mi waga ładnie spadnie, a potem wezmę sie za pompki bo z takim ''marianem'' to przy robieniu pompek sila grawitacji jest jakby silniejsza

Ozii

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2015, 13:39 »
Zrob sobie foty przed 6 Weidera i po - zobaczysz efekty i inni rowniez, to tylko moja mala sugestia, zrobisz jak będziesz chciał ...

xXxSlyxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2015, 14:09 »
To,ze efekty beda to ja wiem doskonale, widziałem fotki na roznych forach przed i po zrobieniu "szostki", tylko co potem jak zrzucę brzusiaż pompki przez 2-3 miesiące a potem silkaż co radzicie? jak to wszystko rozłożyć w czasie?

Ynb1992

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2015, 15:07 »
poco 2 - 3 miechy pompek zrob 6 do końca potem z 2-3 tygodnie  pompki/przysiady/podciaganie na drazku/itp.
a później ogolnorozwojowka i normalny trening masa lub sila ale skoro mówisz ze chcesz nabrać ksztaltow to masowka                              ...powodzenia

Therese39U

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2015, 15:27 »
po ukonczeniu 6stki chciałbym zabrać sie za pompeczki i nabrać nieco sily i wytrzymałości a na jesien zapisać sie na siłkę - taki mam planSily na pewno po pompkach nie poprawisz.
Chcesz poprawić wytrzymalosc, ale jaka ? wydolność ukl.
krazeniowo-oddechowego (tlenowa) czy wytrzymałość miesniż Aby poprawić wytrzymałość miesni (piersiowy wiekszy i triceps) wystarcza pompki i ladowac jak najwiecej powtórzeń w serii (najlepiej w ciągu 30s) krótkie przerwy miedzy seriami.-czy w wieku 21 lat trudniej jest o zmianę proporcji ciała niz np w wieku 17 latnie-czy robiąc pompki poszerzę sie ?Nie -ile robić tych pompek i jak czesto?Pompki to za malo, możesz robić trening ogólnorozwojowy w warunkach domowych (zobacz w tematach najważniejszych w dziale) przez ten okres zanim zapiszesz sie na silownie.
Do tego musisz dodać dietę redukcyjna oraz cw.
aerobowego o intesywnosci na poczatku 65-7 % max tetna, czas trwania od 3 min w gore to tak ogólnie 'kwadr'.pozdro

xXxSlyxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2015, 15:52 »
dzieki za wszystkie odpowiedzi, w takim razie zrobie przez okres wakacji ogolnorozwojowke a od jesieni jakas masowke, pozdrawiam

Lever1ng

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2015, 16:09 »
zwłaszcza ze teraz slonko prazy, znajdz jakas dietę redukcyjna, cale wakacje sobie potrenuj aerobami i zapoznaj sie z silownia a od jesieni jedz na masę

boleksonl1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2015, 17:43 »
gdzieś kiedyś czytałem ze wiek 2 lat i w gore to najlepszy okres na budowanie miesni...

Oghaee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2015, 17:48 »
Bo organizm przestaje dojrzewac, a zaczyna sie starzec.
Hormony zaczynają stabilizować swoj poziom, dlatego latwiej jest przenieść cala energie na budowę miesni, a nie np na wzrost.

Therese39U

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2015, 18:14 »
SS organizm miedzy 2 - 25 rokiem zycia ani sie nie starzeje ani nie dojrzewa.
Jest rownowaga miedzy procesami katabolicznymi a anabolicznymi w organizmie.  'figielek'

Oghaee

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
trudny powrot i nowe poczatki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2015, 18:54 »
A spadaj, mnie tak baba na bioli kiedyś uczyła 'fak ju stupid bicz' 'cosl'

Tags: