Autor Wątek: Dieta South Beach  (Przeczytany 4853 razy)

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« dnia: Październik 01, 2015, 23:48 »
witajcie,czy coś wam wiadomo na temat tej diety?moze ktoś ja stosowal?bede wdzieczna za wszelkie info.pozdrawiam

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 23:49 »
Dobra wiadomooa: dieta South Beach obiecuje jedzenie dużych porcji smacznych potraw, a jednoczeonie stawanie sie zdrowsz1 i szczuplejsz1. Przy okazji możesz schudn1a 5 kilogramów w ciągu 2 tygodni!? Ja postanowi3am sprobować.

Dwaj panowie A
dietę South Beach (Po3udniowa Plaża) wymyoli3 amerykański kardiolog Artur Agatson rozczarowany tym, że jego pacjenci stosujący dietę niskotłuszczow1, zalecan1 zwykle osobom chorym na serce, nie tracili na wadze. Dr Agatson, prywatnie zwolennik diety Atkinsa, zmodyfikowa3 te dietę tak, by mogli ją stosowaa także jego chorzy na serce pacjenci. Najwieksza innowacja polega3a na tym, że do swojej diety, ktor1 nazwa3 South Beach, wprowadzi3 też zabronione przez Atkinsa weglowodany. Ale tylko te dobre . Dzieki diecie South Beach można obniżya poziom cholesterolu i insuliny we krwi, a przy okazji schudn1a. Pacjenci dr. Agatsona, którzy stosowali te diete, chudli prawie dwa razy szybciej niż ci na diecie niskotłuszczowej.
Dlaczego przypad3a mi do gustu dieta South Beach? Bo nie jest ani niskotłuszczowa, ani niskoweglowodanowa. mogę jeoa ryby, mieso, tłuszcze i pieczywo. Chodzi o to, aby zarówno spoorod tłuszczow, jak i węglowodanów wybieraa te zdrowe. Dzia3anie diety polega na eliminowaniu napadów wilczego g3odu. Wywo3ują je głównie weglowodany. Zjedzenie rano rogalika z dżemem uruchamia procesy prowadz1ce do szybkiego wzrostu poziomu cukru we krwi. To pobudza produkcje insuliny, której duża ilość sprawia, że poziom cukru spada poniżej normy. Oznacza to stan hipoglikemii (niedocukrzenia), a w efekcie atak niepohamowanego g3odu. Dlatego decydujący jest wybór weglowodanow. Polecane są te składniki spo?ywcze, które w ogole nie uruchamiają produkcji insuliny. Zasady są proste. Owoce o ma3ej zawartooci cukru (jab3ka, gruszki i pomarancze) są lepsze od s3odkich bananow, winogron i daktyli.

Zmiana nawyków
dietę South Beach przeprowadza sie w trzech etapach. Pierwszy etap trwa dwa tygodnie. Jest najbardziej restrykcyjny. Wtedy chudnie sie najwiecej, ale utrata wagi odbywa sie troche przy okazji (i jest naturalną konsekwencją wyeliminowania weglowodanow). Tak naprawdę właśnie wtedy ustalają sie nowe, zdrowsze nawyki ?ywieniowe. W tym czasie trzeba zrezygnowaa ze wszystkich węglowodanów (także owoców i soków owocowych). Trzeba jeoa 5 posi3kow dziennie. W drugiej fazie diety chudniecie przebiega wolniej. Sama zdecyduje, ile czasu potrwa ten etap. A? do momentu osi1gniecia wymarzonej wagi. Bede mogła pozwolia sobie na niektóre dobre weglowodany. Ale trzeba obserwowaa, jak reaguje na nie organizm. Czy nadal chudne, czy waga stane3a, a może wrecz przeciwnie - zaczynam tyaż Ostatni, trzeci, etap dopuszcza najwieksza swobode. To także bedzie czas na eksperymenty. Kiedy już nauczę sie jeoa zdrowo, wtedy bede mogła w31czaa do jad3ospisu większość produktów i obserwowaa, w jaki sposob wpływają na wage i apetyt. Jeśli po jakimo czasie zacznę tya, wystarczy, że wrócę do pierwszego (bezweglowodanowego) etapu i zastosuje dwa pierwsze tygodnie diety.

Etap pierwszy: chudniecie
Pierwszy etap jest najtrudniejszy. Nie powinnam jeoa tego, co bardzo lubie: makaronu, pieczywa i owocow. Nie bedzie łatwo.
mogę jeoa: chude mieso, ryby i owoce morza, skorupićki, niskotłuszczowe sery, twarog, orzechy, jajka, tofu, warzywa, oliwe z oliwek. Ze s3odyczy: sorbety, landrynki, kakao.
Surowo zabroniona jest: marchewka, buraki, kukurydza, ziemniaki, owoce, soki, pieczywo, p3atki kukurydziane, owsianka, ryż, makaron, ciastka, mleko (także sojowe), kefiry, jogurty i alkohol.
Schud3am 3 kg. Najtrudniej było ?ya bez chleba. Bez niego nic nie smakowa3o. Poza tym wysokobiałkowe menu sprawi3o, że meczy3y mnie lekkie md3ooci. Brakowa3o mi energii, ktor1 dają weglowodany. Najbardziej brakowa3o mi owocow, za którymi normalnie nie przepadam. Wystąpi3a też huotawka nastrojów (z powodu braku weglowodanow). Ale opłaca3o sie. Schud3am, mimo że nie bywa3am g3odna. Po raz pierwszy miałam też p3aski brzuch.
Przyk3adowe menu pierwszego etapu
oniadanie: jajecznica (2 jajka), szklanka soku wielowarzywnego
drugie oniadanie: mozarella z pomidorami i bazyli1, polana oliw1
obiad: sa3ata z orzechami i 3yżeczk1 sosu z oliwy, pieczona ryba z grilla lub piekarnika
podwieczorek: szparagi (bez mas3a)
kolacja: kurczak z patelni z zielonymi warzywami - cukinią, broku3ami, groszkiem i papryk1.

Etap drugi: przestawienie
mogę sobie stopniowo pozwalaa na niektóre weglowodany. Powinnam jednak obserwowaa, co sie po nich dzieje. Czy np. wyskakuje mi brzuch? Moim celem na najbliższe tygodnie jest dalsza utrata wagi przy wprowadzeniu do diety dobrych weglowodanow.
Stopniowo wzbogaci3am dietę o: owoce i produkty mleczne: chude mleko, kefiry i jogurty owocowe z nisk1 zawartooci1 tłuszczu. Chleb (wieloziarnisty, z otrebami, owsiany, ?ytni, razowy), br1zowy ryż, nie3uskan1 kasze jeczmienn1. Od czasu do czasu mogę zjeoa czekolade, budyń bez tłuszczu i wypić kieliszek czerwonego wina.
Nadal unikam: bu3ek, ciasta, p3atkow kukurydzianych, bia3ego ryżu, burakow, marchwi, kukurydzy, ziemniakow. Z owocow: bananow, ananasow, rodzynek, arbuzow, daktyli, owoców z puszki, sokow. Miodu, dżemu i lodow.
Po dwóch nastepnych tygodniach schud3am jeszcze bardziej i to był efekt, o który mi chodziło. To owietna dieta do stosowania latem: sezonowe owoce, lekkie sa3aty, ryby i mięsa z grilla. większość dan łatwo przygotowaa w pracy. Zauważy3am, że węglowodany nie smakują mi już tak jak kiedys. To znak, żeby ich jednak nie jeoa. Mam mniejszy apetyt.
Przyk3adowe menu na drugim etapie
oniadanie: chudy serek twarogowy polany 3yżeczk1 miodu i posypany borowkami amerykańskimi
drugie oniadanie: kromka razowego chleba z kie3kami, chrzanem i plastrem pieczonego indyka
obiad: sa3atka grecka z oliw1
podwieczorek: maliny
kolacja: spaghetti ugotowane al dente, czerwone wino.

Etap trzeci: przyzwyczajenie
Dieta trwająca do końca życia. Choa brzmi groYnie, nie przeraża mnie. Chodzi tylko o to, by wybieraa wartoociowe produkty. Nie mam już nieposkromionego apetytu na coś t3ustego, czy s3odkiego.
Batony nie robi1 już na mnie wrażenia. Schud3am jeszcze z rozpędu następny kilogram. Brzuch odrobinę sie zaokr1gli3 (efekt wprowadzenia weglowodanow), ale waga nie wzros3a. Zupe3nie nie mam ochoty na s3odycze. Kusz1ce jest to, że tak naprawdę ta dieta niczego nie zabrania: mogę w niej probowaa wszystkiego (no, prawie wszystkiego). Nie czuje wiec, że to dieta. A jednak pożegna3am sie z 7 kilogramami!
Przyk3adowe menu trzeciego etapu
oniadanie: tost wieloziarnisty z ?o3tym serem, pomidorem i rzodkiewk1
drugie oniadanie: sa3atka z krewetek i jajka z sa3atą, ogorkiem i odrobin1 majonezu (tak!)
obiad: smażone jajko z papryk1 i gotowanym bobem (pycha!)
kolacja: pieczona wo3owina z warzywami i kuskusem.

Joanna Winiarska/Uroda/polki.wp.pl

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 23:54 »
KRYSTEK lepiej byc nie moglo!!!wielkie dzieki, rzadko zdarzają sie tak szczegółowe info!!pozdrawiam

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2015, 01:05 »
no3 problemo 8)

matka narzeka, ze tyje ostatnio (menopauza) chyba jej zaprezentuje ta dietę :D

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2015, 01:29 »
a możesz mi dokładnie powiedziec- 3 kg schudłaś w ciągu tych pierwszych 2 tyg? a ile czasu dociągałaś do tych 7? ja zaczynam w sobote a dziś zaopatrzyłam sie w ksiazke, jak na mój gust- b.rozsadna dieta , mysle ze sie w niej odnajde, sprobuje na pewno, tym bardziej ze 3 etap jest b.zblizony do mojego teraźniejszego odzywiania-tzn tego idealnego, do którego sie czasem mobilizuje :lol: ps.
male zainteresowanie tym tematem tutaj widze a ja chętnie bym poczytała co inni na to bo założę sie ze nie jesteś jedyna ktora tu probowala.pozdrawiam

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2015, 15:31 »
Thorsten_ - to jest cytat autorkę masz podana na dole nie wiem jak dochodizal do tego

a zainteresowanie male, bo raczej tu są fitneski i kulturyści

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2015, 16:20 »
ale plama :motylanoga: rzeczywiscie,nie zauwazylam.
dzieki!

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2015, 18:28 »
stawiasz piwko i nie pamiętam tego zdarzenia

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2015, 18:32 »
dobrze wiesz ze piwko zakazane na tej dietce a ja od sob startuje.paaaa :lol:

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2015, 20:12 »
ale to ja bede pil życzę wytrwałości :D

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2015, 21:09 »
łobuz :evil: dzieki!

KRYSTEK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dieta South Beach
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2015, 21:52 »
ej, to, ze jestem lysy, waze ponad 1 kilo to nie zanczy, ze jestem 3obuz :-) :-) :-)

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2015, 22:21 »
no nie skądże raczej misiaczek a ja myślałam ze jesteś ponetna blondynka ktora schudla 8kg na south beach.
dzisiaj zaczelam, sniadanie bez pieczywa nie było rozkoszą podniebienia :lol:

F1l1ppp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta South Beach
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2015, 22:31 »
Thorsten_ a ile kilogramów planujesz zrzucia

Thorsten_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta South Beach
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2015, 22:47 »
mam 171cm.waze 72kg a wiec chciałabym jakieś 8-10.
oczywiście nie sama dieta ale sprobuje te pierwsze 2 tyg bo dają dobre rezultaty a ogromna ilość pieczywa,weglowodanow to mój grzech glowny.
dobra wiec okazja zeby organizm stopniowo przestawic.
dzisiaj juz troche lepiej bez pieczywa, bo zrobiłam sobie swietny omlet.
ale to dopiero poczatki.pozdrawiam

Tags: