Autor Wątek: Slimaki  (Przeczytany 5777 razy)

Hildegarda1982

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Slimaki
« dnia: Listopad 08, 2015, 21:36 »
Witam!

Z tego co ostatni przeczytałem wynika ze slimaki są nie tylko bogate w bialko ale i w witaminy. W dodatku mamy mnóstwo niewykorzystanego surowca nawet w miastach. Po co kupować piersi z kurczakow i bulić tyle kasy. Moze przyszedł czas na slimaki.

Powiedzcie jeśli znacie jakiś przepis i podzielcie sie nim. Jedyne informacje jakie posiadam to to ze trzeba te slimaki osolić i wrzucić do wody zeby powyłaziły ze skorup. Najlepszy byłby przepis na smazenie. słyszałem o przepisie na gotowanie ze trzeba je najpierw głodzić przez 3 dni zeby sie oczyściły . A potem sie jes soli i jak wyleza ze skorup gotuje zywcem. Dajcie jakiś ciekawy przepis bo mam ochote nażreć sie slimakow :D.

TMadsen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Slimaki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2015, 22:27 »
mało sie nie zbełtałem jak to przeczytałem ; wole kraby lub homary chcoiaz moze je jadlem ze 3 razy

Hildegarda1982

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Slimaki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2015, 23:03 »
Hmm krabow i homarów nie jadlem.
Jadlem juz kiedyś pieczonego slimaka z ogniska i smakował jak rybka wedzona.
 Jadlem tez kalamarnice ale byly obrzydliwe.
Ale zobaczcie francuzi sie tym zajadają i placa kupę forsy a my mamy zab i slimakow pod dostatkiem i wszystko sie marnuje.
A mozna by z tego jakiś miks zrobić zmielić np slimaki na papke dodać maki, przypraw i usmażyć takie np kotlety.
słyszałem ze sie odkrawa czesc ich odwloka i to wcale nie lepek tylko gdzieś z tylu.
Napiszcie jak coś wiecie blizej.

Khoxxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Slimaki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2015, 23:11 »
Wiem tylko ze winniczki są jadalnie i ze są pod ochrona.
Lepiej kupić swinie i wsadzić na działkę :lol: :lol: :lol:

IKinchelaI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Slimaki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2015, 23:12 »
i ty bys chciał jeść takie z lasu??
Dobra chłopaki idziem do lasu na slimaki!!!
Niezla rozkminka zobaczę po ile są w sklepie mrożone

alfredokurc1974

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Slimaki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2015, 23:13 »
Ja mogę wysłać przesylka u mnie tego pełno :D

clymene

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Slimaki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2015, 23:23 »
U mnie na działce wszędzie sie gonia slimaki! Mozana by wzucic slimaka do miksera i do tego mleko + truskawki i mamy fajnego szejka Chyba sprubuje a ile kasy zaoszczędzę na odzywce!

Hardimannn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Slimaki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2015, 23:26 »
Ksywka Hildegarda1982 jest odzwierciedleniem twojego jestestważ? Juz chyba 1 twój post mnie rzucił na kolana!! Ale to bardzo dobrze.
każdy koncept jest dobry.
Powinni Cie zrobić moderatorem dzialu Humor

clymene

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Slimaki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2015, 23:27 »
Hildegarda1982! tak 3maj

Legia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Slimaki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2015, 23:29 »
Hildegarda1982 szuka alternatywnych źródeł bialka http://img374.imageshack.us/img374/1993/boruta2ge.gif

Khoxxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Slimaki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2015, 23:33 »
Patrzcie ile jest golebi i innych ptakow, ile kasy mozna zaoszczedzic!!! :lol:

Hildegarda1982

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Slimaki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2015, 23:45 »
Winniczki są pod ochronaż? bede kłusować na slimaki :D, moze jakieś wnyki porozstawiam. A tak na serio to niewytrzymam jak nie sprubuje najwyzej puszcze belta. Zrobie je z informacji jakich posiadam odkroję im tylne odwloczki osolę umyje i usmaze. Tylko jak je zabic?? zeby mi po patelni nie zasowaly.

Tak ksywka Hildegarda1982 bynajmniej odzwierciedla istotę mojego jestestwa :D. Mam duze poczucie humoru ale i zwariowany lekko jestem w testach osobowości szalony naukowiec hrhrhr . Pewnie za dużo Monty Pythona sie naoglodalem.

Z tym szejkiem to ja bym raczej na ostro sprubowal, moze to i dobry pomysl. Np kupić gotowy sos spageti i wrzucić tam te posolone slimaki bez skorup. Tylko kurde mam je zywcem zmielic??

Legia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Slimaki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2015, 10:39 »
nas nie pytaj, będziesz pionierem

Hardimannn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Slimaki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2015, 12:15 »
Testosterol 25 injekcyjnie

Legia_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Slimaki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2015, 13:11 »
właśnie skończyłem brac testosterol 250, te 17zl moglem przeznaczyć na domowe ZMA, przynajmniej bym sie pozadnie wyspal, ogólnie niewypal, czekam az megabol wyda ten biosterol, pewnie tez przetestuje

Tags: