Autor Wątek: skladamy komputer  (Przeczytany 5686 razy)

Carver_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
skladamy komputer
« dnia: Marzec 08, 2016, 23:00 »
hello ludzie!!tak jak w temacie.mam prozbe do was expertow o pomoc w złożeniu kompa... sprzęt ma byc w kilku wersjach to jest:do 1500zl bez monitora1500-2 bez monitora25 z monitorem2500-3000zł z monitorem.w skladaniu odpada: napęd dyskietki, dvd, klawisze, mysz, głośniki i inne akcesoria.
oszczędzamy na karice graficznej i dysku twardym lub max 80giga.
na ramach tez możemy zaoszczędzić bo i tak bede dokupywał do 2-4 giga.. z czasem..skupmy sie na plycie, procku, karcie graficznej, jakiejś obudowie monitorze..cel: ma cicho latac i sprawnie.
dużo nie gram a dokładnie prawie wcale..ale programy graficzne oraz strategie na max parametrach maja latac /...prosze o pomoc.
speców kazda pomoc sie liczy..aha.. mam możliwość wyrwać taniej takie coś :lcd belinea 1925są wide mniej niz 800zl...co wy na to.

Obynius

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
skladamy komputer
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2016, 08:21 »
a co ci tu doradzać sam mosisz widzieć czego szukasz i co ci jest najbardziej potrzebne i w to inwesujesz wiecej kasymi naprzyklad wydaje sie glupie walić duza kasę w obudowę i monitor lepiej zainwestować w procka ramy i plyt glowna

piotr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
skladamy komputer
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2016, 09:57 »
są obudowy które są pasywnym chlodzieniem czyli cala obudowa to jeden dupny radiatro takie obudowy kosztują chyba ok.
400zlzakup sobie jakiegoś abita albo gigabita płytę na jakiś szybkim chipsecie, z 4 wejściami na ramy i wszystkie zeby miala możliwość na duala zeby je mozna było zrzucic, kupujesz 4 kosci przystosowane pod duala na 4 i masz 2giga bardzo szybkiej pamieci, plyta na IPC expresNie znam sie za dobrze w nowościach wypadłem z biegu,

Carver_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
skladamy komputer
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2016, 11:03 »
hea...dlatego pytam sie a dokładnie prosze o pomoc.. moze TMQ zlozy mi coś fajnego..

raggyxxl_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
skladamy komputer
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2016, 11:17 »
podobno najlepiej jest złożyć kompa z oddzielnych czesci i podobno jest taniej.
ja na kompie nieumiem smigac...................wole PS2 B) /

piotr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
skladamy komputer
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2016, 13:21 »
z osobych czesci co ty nie powiesz

rudi1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
skladamy komputer
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2016, 13:31 »
Hmm wydaje mi sie ze ja sie troche znam na tym i dużo czytam o nowych cichych dobrze wydajnych częściach //:-D :-D jutro napisze coś ciekawego tylko sie rozejze na rynek //:-D :-D /

HaynerPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
skladamy komputer
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2016, 13:36 »
conan jakbys był gdzieś z okolic Bytomia Brat kumpla ma hurtownie sam złożyłem za 1500zl mega wypasionego kompa z monitorem i innymi bajerami, oczywiście jak na tamte czasy, teraz juz nie jest taki super ale wszystko smiga

norbertGNA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
skladamy komputer
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2016, 13:38 »
W "sferisie" są najtańsze kompy w Polsce.
Tam płacisz w zasadzie najniższe ceny za komponenty i masz jakby gratis zlozenie.
Skoro interesują cie tylko wybrane czesci to tez możesz sie do nich przefatygowac, zawsze doradza dobrze.

Carver_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
skladamy komputer
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2016, 13:53 »
powiem tak musze złożyć kompa ale dużo czytam i naprawdę gdzie patrze to inne opinie o tym samym sprzecie.. ta sama karta tu jest zachwalana a dalej opieprzana...sam nie wiem..pare lat temu wyleciałem z tego tematu i jakoś obecnie nie kojarze.
sam mam ps2 w drodze xbox36 a potem ps3 ale pca musze miec.. i tyle.... dlatego wszystkie porady są pomocne...poza tymi wyzej spamami /.czekam dalej,

rudi1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
skladamy komputer
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2016, 15:02 »
Pentium D 82 2x2.8 GHz s775 BOX proponuje coś z tyxh Procków //:-D :-D płytę glowna kup coś z Gigabyte albo ASUS byle nie Gigabyte M55PLUS-S3G plyta jeste słabo wydajna proponuje coś takiego GIGABYTE GA-965P-S3 CORE 2 DUO pamięci ja osobiście mam APACER 512 MB i musze powiedzieć ze ram jeste swietny smiga lepiej niz Kingston ty oczywsice kupić tak jak mówiłeś 2Gb //:-D :-D co do grafiki proponuje coś tych modeli GeForce 7600GT GIGABYTE 256MB 560MHz/1400MHz duze przetaktowanie karty najlepiej w dwuch kosciach jeśli bedize obsluga DUAL //:-D :-D patrz tez na przetaktowanie pamięci przy zakupie jetse wazna ,zasilacz oczywiście 500W jakiejsc znanej firmy //:-D :-D bo janapprzyklad nie patrzyłem na zasilacz przy skladaniu kompa i teraz jak troszke go podkręcam to mi sie resetuje : nie daje tyle prądu co trzeba //:-( :-( /

Lancel_Odom

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
skladamy komputer
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2016, 16:51 »
Gigabyta nie kupuj plyty bo najwiecej tego w serwisach lezy znaczy sie psuje często

rudi1964

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
skladamy komputer
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2016, 18:19 »
106258:date wto, 06 lut 2007 - 12:24:name Lancel_Odom) ''(Lancel_Odom @ wto, 06 lut 2007 - 12:24) snapback106258/snapback ''!Gigabyta nie kupuj plyty bo najwiecej tego w serwisach lezy znaczy sie psuje czestoSkaldam wszystkim moim kumplom komputery i zazwyczaj biorę Gigabyte albo ASUS i jeszcze nie słyszałem zeby sie komuś zepsuła .. sam mam Gigatyte K8NS płytę smiga super komuter jeste nie najnowszy ale wszystkie gry mi chodza it o nie na najmniejszaj grafie //:-D :-D /

Lancel_Odom

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
skladamy komputer
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2016, 18:22 »
asus jest ok, ale kumpel pracuje w serwisie i jak z nim gadałem to mówi ze jak juz sie plyta psuje to przeważnie gigabyte

piotr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
skladamy komputer
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2016, 18:31 »
kup abita plyta najwzej jakości a jaka dobra do podkrecania

Tags: