Autor Wątek: Czy nie jestem za mlody??  (Przeczytany 2526 razy)

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« dnia: Marzec 27, 2016, 17:27 »
W listopadzie skończę 15 lat czy mogę w tym wieku zacząć cwiczyc?? Na siłowni powiedzieli mi, ze musze przyjść z rodzicem, który podpisze zgode ale czy nie jestem za mlody??? mój brat cioteczny i paru moich kumpli trenują od 2 klasy gimnazjum i im jakoś nic sie nie dzieje ale wole sie upewnic.
jeżeli bym ćwiczył to co mi moze grozić i co robić aby to uniknac?? Z gory dziekuje za odpowiedz

DERICK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2016, 18:11 »
wiek masz ok.
osobiście uwazam, ze najlepszy wiek do zaczęcia pracy na siłowni to 16 lat, ale moze byc.
poproś instruktorów na silownie, zeby powiedzieli Ci jakie cwiczenia obciążają kręgosłup i ich unikaj.
cwiczenie grozi jedna powazna rzeczą - uzaleznieniem :D pozdro

Odoms_1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2016, 18:14 »
no uzaleznienie to jest to :D heh no cwiczenia robisz nie obciążające kręgosłupa a pozatym wszytsko chyba ok bedzie hmm wiek odpowiedni niektórzy zaczynają od 14 roq i im ise nic nie dzieje tlyko cwiczenia musza byc z glowa dobrane

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2016, 18:47 »
Mieszkam w malym miescie gdzie są tylko dwie silownie i tylko na jednej jest instruktor.
Problem polega na tym, ze tam gdzie jest instruktor nie chcieli nawet ze mna rozmawiać :D.
Bardzo zalezy mi aby zacząć trenowac, wiec bede chodził do tej siłowni bez instruktora.
Moze Wy mi powiecie jak mam ćwiczyć aby nie uszkodzić kręgosłupa i ewnetualnie moze musze coś kupic(moj znajomy ma taki jakiś szeroki specjalny pas)?? Plan treningu mam z tej strony: 4 programy na masę dla poczatkujacych/zestaw II.
Masy ciała mi nie brakuje ale najpierw powinienem chyba nabrać masy mięśniowej :D

Gtu74

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2016, 20:33 »
będziesz niski

Aishaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2016, 21:44 »
Ja ćwiczę od 15 lat i nie zuwazylem niczeko niekorzystnego.
A sila urosla mi diametralnie, na samym poczatku zaczynałem od 12! kilo na klatę (na serie), a teraz jadę ok.40.
Wynik moze nie jest powalający ale to przez moja glupote, bo zle zaczynalem.
także ćwicz od poczatku poprawnie technicznie to jest najważniejsze a nie jak najwiekszymi ciężarami (to przyjdze z czasem). mięśnie najszybciej rosna na poczatku.
Uluz sobie dobry plan (albo niech ci pomoże ktoś doswiadczony) i przestrzegaj diety (5 posilkow dziennie).

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2016, 21:50 »
niski?? to w końcu jak??? czy nawet jak bede wykonywał te cwiczenia nieobciążające kręgosłup to to bede niski??

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2016, 21:58 »
juz kiedys(w ostatnie wakacje) 3 tygodnie chodziłem na silownie do brata ciotecznego(tam byla tylko tak rozbudowana laweczka) :D i brałem maksymalnie około 5 na klatę a na serie nie pamiętam :D ale to było tylko tak dla zabawy troche :D

Gtu74

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2016, 23:24 »
laweczka ok ale biceps na stojąco to juz nie

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2016, 09:17 »
tzn jak mam ćwiczyć biceps??

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2016, 11:36 »
mialbym mala prośbę napiszcie mi moze jaki plan treningowy nieobciążający kręgosłupa rozłożony na 3 dni w tygodniu bo sam chyab takiego w sieci nie znajde

Aishaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 13
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2016, 11:43 »
juz kiedys(w ostatnie wakacje) 3 tygodnie chodziłem na silownie do brata ciotecznego(tam byla tylko tak rozbudowana laweczka) i brałem maksymalnie około 5 na klatę

No to masz dobre warunki zeby zacząć

Lubomir93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2016, 12:17 »
od zawsze byłem dobze zbudowany.
Sorry ze sie chwale ale jestem jedna z silniejszych osób w moim roczniku.

Gtu74

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Czy nie jestem za mlody??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2016, 12:33 »
bicek na siedząco w oparciu o kolano

Tags: