Autor Wątek: Posladki  (Przeczytany 4057 razy)

Kingsburrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Posladki
« dnia: Marzec 29, 2016, 23:30 »
Oto? jakoś tak jestem zbudowany, że mój tyłek ciut za mało pe3ny jest.
Chodzi o to, że np.
w wąskich spodniach widaa te braki na przejsciu z pośladków w uda.
Chcia3bym je troche wype3nia.
W sumie nigdy wczesniej nie ćwiczyłem nog.
Nie czu3em takiej potrzeby.
Wola3em je?dzia na rowerze.
Wiec tu pytanko: jakimi ćwiczeniami mogę rozbudowaa głównie dolna czesa posladkow? Wiem, że przysiady ze sztanga na nie maja też wpływ ale może jest jakieś ćwiczenie typowe tylko na tyłek oraz gorna czesa tyłu ud (jak wspomnia3em wyżej, dokładniej granica miedzy pośladkami a udami).

Ethan1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Posladki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2016, 23:32 »
To ćwiczenie wykonuje sie na bramce.
zakładasz na dolny wyciąg takie specjalna petle, w ktora wk3adasz nogę i lekko ugieta robisz taki ruch jakbys chciał dotknaa pieta plecow.
Ruch ma być w stawie biodrowym,nie w kolanie.

malyPo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Posladki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2016, 08:38 »
proponuje robią wykroki ze sztanga na barkach (przysiady z wykroku -na jedno kolano)

DarylPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Posladki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2016, 08:39 »
Rob wykroki ze sztanga możesz je robić również z hantlami, rob je jeden wykrok za drugim lub dla niektórych troche trudniejsze wykrok dość głęboki i powrót do pozycji wyjściowej i następnie druga noga.
Naprwde daje, także przysiady odraz syzyfki także wpływają na pośladki tylko trzeba zmienić ustawienie nóg w stosunku do reszty ciala.Takze na wzmocnienie pośladków polecam unoszenie prostych nóg w lezeniu.........

Kingsburrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Posladki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2016, 14:30 »
Dzieki. Mysle, że jakoś dsm rade choć te ćwiczenia są mi w sumie obce bo nigdy nóg nie ćwiczyłem.

A jeszce mam pytanie co do przysiadow. One głównie (pe3ne) wpływaja na tylne mięśnie ud natomiast po3przysiady na przednie. Zatem skoro pe3ne na tył top chyba też na posladki. DarylPL napisał abym robił po3przysiady zatem jak mam to rozumiećż

DarylPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Posladki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2016, 15:56 »
juz sie poprawiem..moj blad, oczywiście masz racje...a co docw to jeszcze polecam PROSTOWANIE UDA - STOJAC- rozwijają mięśnie posladkowei dolne partie grzbietu

MARYANNE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Posladki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2016, 18:58 »
juz sie poprawiem..moj blad, oczywiście masz racje...a co docw to jeszcze polecam PROSTOWANIE UDA - STOJAC- rozwijają mięśnie posladkowei dolne partie grzbietu

Odpowiednikiem tego ćwiczenia są uginania nogami le?ac bardzo skuteczne ćwiczenia na mięśnie dwugłowe ud i pośladkowe
Wiedze z tego co napisałes nie miałes kontaktu z ćwiczeniami na mięśnie nóg wiec opisze ćwiczenia:

 Po3o? sie twarzą do do3u na maszynie do uginania nóg i zahacz sie pietami o poduszki oporowe. Nie unosząc tu3owia znad 3awki przyciągaj piety w kierunku pośladków do pozycji, w której nie da sie już dalej przemiescia cieżaru. Powolnym ruchem powroa do pozycji startowej i powtarzajcie ruch od nowa. podnosząc i opuszczając ciężar staraj sie caly czas czuc napiecie skracanych i rozciąganych miesni.

A co do wykroków rob raz z hantlami,a raz ze sztanga z malym obciażeniem :!:

Rudyy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 1
Posladki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2016, 19:02 »
hm wg mnie dobre jest spuszczanie mydla w szatni męskiej ....
a tak na powaznie moze sproboj martwy na prostych ....

Ramsey-100

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Posladki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2016, 19:17 »
Proponuje to co wszyscy powyżej + suwnica (wyciskanie na le?aco ciężaru nogami). Wed3ug mnie ćwiczenie daje efekty już w drugim tygodniu treningu.

MalkolmPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Posladki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2016, 19:26 »
jest taka maszyna
problem tkwi w tym że nie wiem jak sie ona nazywa

w każdym bad1 razie leżysz na brzuchu i uginasz nogi
ćwiczenie najlepeij jak sie da izoluje mięśnie dwugłowe uda i pośladki

no ale do tego przyrządu trzeba mieć doste :|
a z tego cow iem, nie każda siłownia jest w niego wyposazona

PS wie ktosmoże jak ta machina sie nazyważ

MARYANNE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Posladki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2016, 19:31 »
MalkolmPoljest taka maszyna
problem tkwi w tym że nie wiem jak sie ona nazywa

w każdym bad1 razie leżysz na brzuchu i uginasz nogi
ćwiczenie najlepeij jak sie da izoluje mięśnie dwugłowe uda i pośladki

no ale do tego przyrządu trzeba mieć doste :|
a z tego cow iem, nie każda siłownia jest w niego wyposazona

PS wie ktosmoże jak ta machina sie nazyważ

Jak bys uważnie czyta3 to co u?ytkownicy pisza,zauważy3 bys moja wypowiedz ktora mowie o tym samym dokładnie to co napisałes.Jest to maszyna do uginania nóg le?ac.Osobiscie polecam również martwy ciąg na prostych nogach na jakiejś podstwace.

Kingsburrr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Posladki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2016, 19:36 »
Dzieki chłopaki wezmę to wszystko pod uwage.
póki co nie dysponuje siłownia gdyż zaczynam dopiero powracaa do formy i posiadam jedynie sztangę i hantle by odrobią biceps.
Pa paru tygodniach planuje dopiero uczeszczaa na siłownie.
W zwiazku z tym póki co by rogrzaa nogi chyba tylko ograniczę sie do przysiadów i wykroków bo nic wiecej nie jestem w stanie zrobia.
Chyba, że są jeszce jakieś ćwiczenia z sama sztanga czy też bez ale nie wymagajace sprzetu.

LINO

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Posladki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2016, 20:45 »
dobre są tez przysiady ale pelna tak zeby dupa dotykała prwaie piet.albo rob takie coś poloz sie na plecach to jest tak jak bys robił mostek ale ni podnosisz rak tylko same nogi a na brzuch poloz sobie ciężar widziałem to jak klienka robiła na siłowni a tyłeczek mial niczego sobie :-)

MalkolmPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Posladki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2016, 20:46 »
Po3o? sie twarzą do do3u na maszynie do uginania nóg i zahacz sie pietami o poduszki oporowe. Nie unosząc tu3owia znad 3awki przyciągaj piety w kierunku pośladków do pozycji, w której nie da sie już dalej przemiescia cieżaru. Powolnym ruchem powroa do pozycji startowej i powtarzajcie ruch od nowa. podnosząc i opuszczając ciężar staraj sie caly czas czuc napiecie skracanych i rozciąganych miesni.

jak juz jesteśmy na etapie czepićnia sie
to nie rozumiem po co tak szczego3owo opsujesz ćwiczenie na tym przyrządzie
my?lisz, że gdzie on by te nogi wsadzi3, jeśli nie za te poduszki oporowe 8)
obawiam sie,ze nie ufasz w inteligencje tego uzykownika :|

MARYANNE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Posladki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2016, 20:56 »
A ja zbytnio nie rozumiem po co była ta wtoja odpowied1,nic nie wnoszaca do tematu?
Proponuje zamkniecia tematu ze względu że wszystko zostało wyjasnione,oraz u?ytkownik nie zadaje wiecej pytan.Wiec temat uważam za zamkniety.Niech mod tego działu zamknie ten temat(to jest tylko propozycja)

Nie chodzi mi o czepaianie,ale mogłbys czytać uważnie odpowiedzi poszczególnych unserow.Opisałem awizczenia,aby przybli?ya u?ytkownikowi jego wykonanie.

Tags: