Autor Wątek: Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki  (Przeczytany 30777 razy)

gipsowieccc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« dnia: Maj 12, 2016, 12:18 »
W tym temacie możecie wpisywaa gdzie trenujecie Capoeire, od kiedy, dlaczego właśnie ta dyscyplina, jakie osi1gniecia, sukcesy i porażki.
To wszystko w tym temacie.

losalon-Mou

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2016, 12:44 »
mala poprawka gipsowieccc.
Z tego co wiem Capoeira to nie sztuka walki bo tam nie chodzi o to zeby walczyc tylko chodzi o same te figury artystyczne i te rozne

Lappp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2016, 12:55 »
mala poprawka gipsowieccc. Z tego co wiem Capoeira to nie sztuka walki bo tam nie chodzi o to zeby walczyc tylko chodzi o same te figury artystyczne i te rozne

Bardzo roznie to ludzie nazywają czasmi sztuka walki czasmi tancem, dla mnie osobiocie to jest taniec bardzo widowiskowy.

gipsowieccc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2016, 12:57 »
Z tego co ja wiem to Capoeira to jest sztuka walki, ale dosyc specyficzna, ponieważ wykorzystuje elementy tańca i zaskoczenia.
Mam nadzieje, że sie nie mylę a jeśli tak to niech mnie poprawi specjalista od sztuk walki

Arreguinnn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2016, 12:57 »
Z tego co ja wiem to kap3ejra to taniec pomieszany z walka.A w31snie ze w tej brazyzylijskiej sztuce walki normalnie sie zadaje ciosy i robi sie uniki.

Lappp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2016, 13:10 »
Copeira jest uznana za sztuke walki, jednak tak jak napisałem moim prywatnym zdaniem to bardziej taniec.
kilka info:
 http://zaspa.net.pl/~charly/sztukiwalki/index.php?go 3 http://zaspa.net.pl/~charly/sztukiwalki/index.php?go 3

borczukKi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2016, 13:12 »
Dla mnie capo jest sztuka walki. To, ze miejscami bardziej przypomina taniec niz walke nie jest powodem, by nie zaliczać jej do sztuk walki. Przeciez w każdej sztuce walki są pewne odchyly . Np. w muay thai walczy sie przy rytmie bebnow, a tej sztuki walki tańcem nikt nie nazwie (przynajmiej ja tka sadze).

wracając do capoeiry.
Raz sparowałem z kolesiem z tego stylu. według mnie w jest tam sporo skutecznych technik (szczegolnie kopniec), ale za długo trwa tam przygotowanie do wyprowadzenia techniki. Jestem adeptem glownie TKD, które nastawione jest w szczególności na wyprzedzanie ataków przeciwnika, i capoerzyste robiłem jak chcialem. Zawsze trafiałem przed nim i on nie za bardzo wiedział co na to poradzic.
Uwazam, ze jak ktoś ma bardzo solidne podstawy z innych (skuteczniejszych) sztuk walki to zachęcam do zaczęcia treningów capo. naprawdę mozna z tego sporo wyniesc. W pozostałych przypadkach mniej wiecej tyle samo da wam gimnastyka artystyczna czy break dance...

Fuzorico11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2016, 13:28 »
CAPOEIRA jest to taniec, sztuka, zabawa, akrobatyka, sztuka walki.
Wszystko to są okreslenia capoeiry, sam troche sie tym interesowałem i znam kolesi co wymiataja.
borczukKi napisał ze Jestem adeptem glownie TKD, które nastawione jest w szczególności na wyprzedzanie ataków przeciwnika, i capoerzyste robiłem jak chcialem.
Zawsze trafiałem przed nim i on nie za bardzo wiedział co na to poradzic. sztuka sztuce nie jest rowna zalezy od zaawansowania i sprytu, ja widziałem goscia z capoeiry co tak lal kolesia od karate ze nie wierzyłem takie uniki i podciecia ze karateka wymiękał i nie było tak jak każdy mysli ze zrobił pare salt i przewortow i wygrał tylko rytmiczny styl poruszania i ciosow....

Lappp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2016, 13:33 »
Tylko karate karate nie rowne , a ogólnie to bardzo marne zdanie na temat Karate mam . :roll:

Fuzorico11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2016, 13:39 »
no karate jest beeeeeeeeeeeee nie lubie karate i nie lubie kolesi od karate przereklamowane badziewie z USA.....filmy z CHUCKIEM NORISEM zabarzo chyba im dały do mysilenia..

Lappp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2016, 13:45 »
CHUCKIEM NORISEM

on to kickboxing trenuje a nie karate :lol:

Fuzorico11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2016, 13:53 »
heaaa ostatnio sie chwalił ze karate...wiec gdzie jest prawda

HinzSmallw

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2016, 13:58 »
kickboxing , nie karate

Fuzorico11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2016, 14:01 »
spoko spoko , moze sie pomyliłem jak dla mnie to nie mam w nim zadnego idola................................

HinzSmallw

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Capoeira - wasze zetkniecia z ta sztuka walki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2016, 14:01 »
Moze masz w Pudzianowkim :-)

Tags: