Autor Wątek: kosciol, wiara  (Przeczytany 5634 razy)

DOWNIE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
kosciol, wiara
« dnia: Sierpień 06, 2016, 10:14 »
Siemanko. nie wiem dlaczego ale ostatnio nachodzą mnie refleksje odnośnie wiary i kościoła znalazłem goscia który wyraził slowami to co ja mialem w glowie. napiszcie co na ten temat sadzicie? chodzicie wogle do kosciolaż wierzycie w Bogaż

Wyznawcy Krkat.Opowiem Wam jak bedzie wyglądał Wasz
dzien sadu ostatecznego.Kiedy nadejdzie ten moment gdy staniecie przed obliczem
Boga,Stworca zapyta Was co zrobiliście na jego chwale i co zrobiliście z danym Wam zyciem.Wielu z Was katolików powie ze chodziło na
pielgrzymki ,spiewajac w mikrofony i chwaląc imię Maryi, zawsze dziewicy.Wtedy bóg Wam odpowie ze zamiast deptania asfaltu było lepiej
sobie z Nim pororozmawiac ,opowiedziec o swych problemach i radosciach.Ku Jego chwale.
Kiedy bóg zapyta co zrobiliście aby sławić Jego królestwo na ziemi ,powiecie pewno ze dawaliście pieniądze na tace .Odpowie Wam ze
pieniądze to dawaliscie, ale nie na Jego chwale ,a benzynę do księżowskich limuzyn i wystawne plebanie.
Kiedy bóg zapyta czy pomniki stawiane ludziom w sukienkach są dowodem Waszej wiary i czci Mu oddawanej,pokaze Wam chore i glodne
dzieci które za pieniądze przeznaczone na pomniki mozna było wyleczyć i nakarmic.
Kiedy bóg zapyta czemu staliście na watykańskim placu gapićc sie w okno na pietrze,powiecie ze to tez było na jego chwale.Wtedy bóg pokaze
Wam waszych bliskich którzy w tym samym czasie byli samotni ,chorzy,pograzeni w smutku,pragnacy porady i pociechy,ale Was nie było przy
nich bo woleliście czcić człowieka który smial mianować sie nastepca Chrystusa na ziemi i osiadl w Watykanie,przystrojony w pozlacane
szaty,otoczony dworskim bogactwem.
bóg zapyta Was dlaczego zapomnieliście o jego naukach i zbawienie swojej duszy powierzyliście funkcjonariuszom Krk,ktorzy za pieniądze
obiecali Wam modly,zbawienie,odpuszczenie grzechow, a Wy wybraliście ta najprostsza drogę ,bo byla najprostsza.
Zapyta dlaczego nie znacie PS i Jego nauk i nie wiecie ze Waszych grzechow zycia nie zmyją niczyje modly i za zadne pieniadze.

O osadzaniu ksiezy krk pisał nie bede bo slow nie ma takich,ktore by ten osad opisaly.
Nie darmo Marcin Luter powiedział iz głowami ksiezy pieklo bedzie wybrukowane. Chrystus oddal swoje zycie na krzyżu nie tylko dla naszego zbawienia ale pokazał tez ze czyni to w dowód miłości do blizniego.
chciał aby jego nauki i ofiara byly podwalina pod religie miłości blizniego.
Krk ta najpiekniejsza idee(religie) zamienił w religie strachu przed pieklem,
brakiem zbawienia,ekskumenika.Ksieza rzucili swych wiernych na kolana,aby Ci w tej poddańczej pozycji słuchali ich przeinaczonych nauk,
(przypowiesci o faryzeuszach) i pieniędzmi swe grzechy odkupywali.Kosciol stal sie maszyna do zdobywania pieniędzy i wplywow,nawymyslal
sakramentów typu chrzest malych ,nieswiadomych religijności dzieci,bierzmowana ,I komuni swietej.Za sakramenty te karze sobie placic,
Dla Krk to pieniądz jest bogiem,a bóg prawdziwy tylko głównym elementem do zdobywania mamony.Materializm i chec posiadania
nieodwracalnie zdemoralizowały te instytucje ,instytucje ktora gdyby chciała to mogłaby by byc bardzo ważnym elementem w duchowości
czlowieka.Miejscem gdzie smutni i strapieni mogą znaleźć pocieche a radosni podzielić sie radoscia.Niestety upadek jaki dokonał sie na ciele
tej niby chrzescijansko-katolickiej instytucji jest nieodwracalny a koniec prawdopodobnie niedaleki.Krk obciaza podatnikow(konkordat)kwota 5
mld PLN.Za ziemie które otrzymało od naszych prokościelnych wladz otrzyma ok 1 mln Euro rocznie.Czy w mysl swych nauk o miłości do
bliźniego nie słusznym byłoby te 1 mln dac Biednym ludziom?Wszak ziemie te naleza do Polakow.Ziemie te stoja odlogiem,bo ksieza ani nie
sieja ,ani nie orzą ,a zbieraja........Czy tak nauczał Chrystys ???? Darmoscie dostali,darmo dawajcie ,to Jest nauka Chrystusa.
Baaaaaaardzo wiele mozna by tu napisac.O przeinaczonych naukach,o hipokryzji,o pedofilii.Ale po co ?Kazdy ma wolna wole dana przez Boga i
niech czyni jak uwaza.Dla mnie ani Krk ani jego funkcjonariusze nie są ani wiarygodnymi pasterzami,a ich bydynki swietymi miejscami,bo bóg
jest wszędzie i nie potrzebuje zadnych kościołów które sluza tylko do zbierania pieniędzy (strzyzenia swych owiec).Parafrazujac mozna
powiedzieć iz kościół zyje z ofiar..a ofiary z rent i emerytur.
Ci którzy WIERZA naprawdę wiedza o co mi chodzi.Ci zaslepieni pewno mnie zwyzywaja.Pzdr Wszystkich.

~fotodu, 2005-12-05 16:11

MikkiClif

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
kosciol, wiara
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2016, 10:16 »
jest w ttm prawdy na 20% pielgrzmki są super fqajna zabawa koleś chba nie lubi kosciola; hihi

IMOGENE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
kosciol, wiara
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2016, 10:24 »
ekm no całkowicie powiem ze mam podobny poglad sam nie uznaje instytucji kosciola.. znasz kawalek 52 Debiec : powiem ?? to posłuchaj czesc jest tkiej tematyce Pzdr

scor1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2016, 10:53 »
osobiście nie wierze w boga. czasami sie nad tym zastanawiem np. co bedzie po smierci. ale dochodzę do wniosku ze na pewno nie sad ostateczny. moze kiedyś pod wpływem czegoś uwierze. nie mowie ze nie. co do wiary przedstawianej przez ksiezy w kościele to zywie nieskrywana pogarde. w tym miejscu mógłbym książkę napisać na ten temat i poprzeć dowodami. ale nie o to chodzi. w każdym razie jeśli musiałbym wybrać juz ktoras z religii to na pewno nie byłby to kościół katolicki

wyraziłem tu swoj ogólny poglad i nie zamierzam sie z kimkolwiek na ten temat sprzeczać bo klotnie w tym temacie prowadza do nikad. a jak jest u was?

IMOGENE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 3
kosciol, wiara
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2016, 11:05 »
co do wiary przedstawianej przez ksiezy w kościele to zywie nieskrywana pogarde... tak samo no mnie sie wydaje reinkarnacja blizsza dla mnie //......

scor1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2016, 11:09 »
nie wierze w reinkarnacje, swietego mikolaja ani...podwodne cywilizacje tak od tematu...

1rr0

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kosciol, wiara
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2016, 11:35 »
Wierze w Boga i chodze do kosciola. Racja,ze wiele babinek w podeszłym wieku chodzi na pielgrzymki,na msze na pokaz!Ale kasa z tacy nie jest przeznaczana na zadne paliwo do limuzyn,a na rachunki za swiatlo,za ogrzewanie,na kwiaty do kosciola! Zdecydowanie przesadzil ze stawianiem pomników ludzia w sukienkach .Odczytuje to jako aluzje do wielu pomników Jana PawlaII. Chyba każdy inteligentny Polak (nawet nie katolik) rozumie jaki w tym sens!Nie wiem jak jest w innych parafiach,ale moja organizuje co roku wigilie dla samotnych i bezdomnych (naturalnie mozna tez dac ofiarę na ten cel,ale nie jest to głównym warunkiem zorganizowania takiego spotkania)!
Bzdura,z tym,ze jak umierał papiez to zapominaliśmy o bliskich (oczywiscie chorych)!Wtedy wszycy razem sie modlili jak dobrze pamietam. woleliście czcić człowieka który smial mianować sie nastepca Chrystusa na ziemi i osiadl w Watykanie, hmm autor nie ma pojecia o czym pisze,to przeciez Jezus mianował Piotra swoim nastepca!Kazdy papiez jest nastepca sw.Piotra.
Racja,ze wiele świątyń jest pełnych zlota i przepychu i to nie jest dobre.A pod kościołem zebrak,czy któryś ksiądz mu pomoze?
Religia chrzescijanska byla religia strachu przed pieklem ale w sredniowieczu!!!Wtedy tez płacono za dostanie odpustu...Funkcjonowala również Swieta Inkwizycja.To wszystko kloci sie z tym czego nauczał Jezus!Po co są sakramenty swiete,jaki jest ich sens,cel,symbolika to odsyłam do 8 klasy podstawówki na lekcje religii,dla ambitnych Pismo Swiete. A ze za wiele uslug trzeba płacić i to na ogol sporo (slub, pogrzeb) to faktycznie niewlasciwa droga.
Dalej nie chce mi sie komentowac,bo jest to poprostu stronnicza wypowiedz!Autor gdzieś coś słyszał i posluguje sie tymi faktami jak mu wygodnie,zapominajac przy tym zupelnie, zeby od kogoś wymagać najpierw samemu trzeba to dawać !
Ale wolny kraj,mozna mówić i pisać co sie komu żywnie podoba.

AlbertoPet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
kosciol, wiara
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2016, 11:41 »
Ja tam wierze w Boga, staram sie chodzić do Kosciola.
Nie mam nic do instytucji kościoła Swietego a jedynym księdzem którego nie lubie jest Rydzyk.

IVanzettiI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kosciol, wiara
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2016, 11:50 »
wierze w boga ale niepraktykuje czynnie i niejestem z tego dumny co do kościoła to jak wszędzie trafi sie jakas ku** co zepsuje imię tej instytucji.

SbyPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
kosciol, wiara
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:09 »
a ja nie wierze ani w swietego mikolaja, ani w aniołki i diabelki, ani w niebo, ani w boga..
jestem racjonalistka i nie wierze jak nie mam konkretnych podstaw ku temu :doubt:
religie wymyślono by manipulować ludzmi :evil:

rapiorekLu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:16 »
ja jestem osoba wierzaca i praktykujaca, 1rr0 swietnie ten text skomentował nawet powiem w sposob lagodny, osoba ktora napisał ten text napewno nie jest osoba wierzaca, przedstawia tylko swoje wybrane argumenty często wyssane z palca, najbardziej zenujace jest to ze pod pretekstem biednnyych schorowwannychh ludzi kryje swoje intencje
pielgrzymki ,spiewajac w mikrofony i chwaląc imię Maryi, zawsze dziewicy.Wtedy bóg Wam odpowie ze zamiast deptania asfaltu było lepiej  sobie z Nim pororozmawiac ,opowiedziec o swych problemach i radościach

przeciez ludzie czy mlodzi czy starsi z całymi rodzinami ida na pilgrzymki nie tak dla checy tylko do pogłębiania wiary

a papiez jak to napisał 1rr0 jest namiestnikiem bożym a nie jakimś wielmożnym panem który ma wszelkie bogactwa, papiez jest naszym rodakiem

DOWNIE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
kosciol, wiara
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:20 »
woleliście czcić człowieka który smial mianować sie nastepca Chrystusa na ziemi i osiadl w Watykanie, hmm autor nie ma pojecia o czym pisze,to przeciez Jezus mianował Piotra swoim nastepca!Kazdy papiez jest nastepca sw.Piotra.

Kiedy i gdzie? Papieze zawsze byli i są samozwancami. I tyle. Jezus nigdy nie wyznaczał swego nastepcy, a tym samym nie dal impulsu do dalszych wyborow. wywód o Piotrowej misji jest najzwyklejszym klamstwem, nadinterpretacja rzekomych slow Jezusa, celowym matactwem na użytek walk o wladze wśród biskupow gmin chrzescijanskich. Piotr nigdy nie był w Rzymie, nigdy nie opuścił gminy jerozolimskiej i nigdy nie był papiezem. Faktycznym nastepca w kolektywie apostolskim był Jakub, rodzony brat Jezusa. zarówno Piotr, jak i Pawel bardzo sie z nim i jego zdaniem liczyli.
co ty na to? to również skopiowane z tego tekstu a raczej z dyskusji...

Ma1k

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
kosciol, wiara
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:21 »
5 postów wysłanych pod rzad... hehe a tak do tematu to wierze w Boga w końcu u kogoś trzeba miec poparcie jak jush nikogo nie ma kto moze pomoc (sa czasem takie momenty) ale ostatnimi czasy nie praktykuje wkurwiają mnie ksieza )

scor1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:22 »
candy a zastanawiałaś sie co po smierci?

Cathern

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
kosciol, wiara
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:25 »
ja wierze w boga, ale ksiezy nie lubie Wiem, ze są tacy, którzy pomagają ludziom, ale dla większości liczy sie tylko mamona Dla mnie ksieza ( szczególnie ci, którzy są w mojej parafii) to czarna stonka

Tags: