Autor Wątek: zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?  (Przeczytany 2212 razy)

Rosarioo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« dnia: Sierpień 20, 2016, 22:10 »
Witam.
nie chce sie za dużo rozpisywać bo tego nikomu nie bedzie sie chciało czytac, opowiem w skrocie  'smiech'. Mam 2 lat na silownie chodze około 5 lat oczywiście zdzarzalo mi sie cale wakacje nie cwiczyc.
Nigdy nie przykładałem sie do diety, czy do brania odzywek, brałem raz Gainera i to tyle.
waze 88kg przy 183cm wzrostu.
Chce nabrać troszke masy mięśniowej chociaż na swoja nie narzekam  'smiech', ale zawsze jak sie coś ma to potem chce sie jeszcze wiecej.
Chce dojsc do około 93-94 kilo moze byc wiecej, ale nie tluszczu hehehe.
Planuje rozpocząć kuracje z kreatyna (popularne gadanie hehe). pomóżcie mi jaka wybrać moze byc w sklepach internetowych obojetnie, ale tez co do tego wziąć jak to połączyć i kiedy.
Tylko prosze nie pisać nazw w skrótach bo jeszcze taki obyty z tematem nie jestem  ':-D'. Co z tym nasyceniem i nie nasycenie? Prosze o pomoc taka zeby miala przysłowiowe "rece i nogi'.

Leonard88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2016, 22:10 »
Sama kreatyna nic nieda, musisz kupić podstawowe suplementy takie jak bialko, gainer, zestaw witamin, kretyna.Co do kreatyny to na poczatek polecam alkalyn z FA duza puszka bierzesz przed treningiem 3g i po treningu 3g, w dni nie treningowe 3g na czczo.Bialko i gainera możesz kupić ze sports one jeśli masz kase, ale najpierw musisz sie skupić na diecie zajrzyj do dzialu odzywianie i dieta i wybierz dietę odpowiednia dla siebie napisz ile masz kasy na odzywki.

Leigh-C583

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2016, 22:20 »
i bez nasycenia, to takie stare gadanie, badania dowiodły ze lepsze są stale dawki,

Rosarioo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2016, 22:23 »
No wkoncu moze mnie ktoś zmobilzuje do dzialania  'ludek' zacząłem juz powoli układać diete  i rozejrzałem sie za firma Sports One o której mowa byla.
Co do stanu mojej kieszeni - nie bede kupowal  produktów z najwyższej polki bo to nie ma sensu to jest dla prawdziwych sportowców którzy tylko to robia.
Wolalbym coś z klasy sredniej (tej wyzszej) coś takiego co bierze wiekszosc, jest warte swojej (w granicach rozsadku) ceny i skuteczne.
Wiec moze po kolei:1) kreatyna - znalazłem jakiej produkty z nazwa "alkalyn" (na allegro szukalem) ale ten skrót FA to nie wiem co oznacza  ;p dokładnie czego musze szukac- jaka firmaż2) bialko narazie jedyna propozycja to sports one.
A jaka ilość musze tego kupić i ile bezie trwać ta kuracjaż3) Gainer j.w.4) zestaw witamin - tutaj dla mnie zaczynają sie schody, kompletnie nie wiem czego szukać jakich witamin i w jakich ilosciach?

motyll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2016, 22:48 »
jeżeli chcesz powiększyć masę miesniowa możesz wspomóc sie kreatyna jednak pamiętaj iz mięśnie nie są zbudowane z kreatyny Aby masa miesniowa sie rozrastała potrzebny jej impuls do wzorstu a wiec wieksze obciazenia czyli wieksza sila co bezpośrednio możesz uzsykac dzieki kreatynie ale aby masa rosla musisz dostarczyć wiecej bialek oraz węglowodanów potrzebujesz sily ( kreatyna lub jej pochodne to nie ma znaczenia) energi ( węglowodany ) oraz budulca( aminokwasy) jeżeli umiejętnie połączysz to wszytsko osiągniesz swoj celCo do ilosci.
Bialko jeżeli chcesz zwiększać masę i nie chcesz nabijać tlszczu powinieneś podliczyć no powiedzmy twoja waga razy 2,2-2,5 choć to moze lepiej trzymać sie bliżej 2,2 i zobaczyć jakie beda efekty pamiętaj iz max dawka to 30-35g na jedna porcje.
Co do gainera postaraj sie dobrać takiego gdzie bialka ma nie mniej niz 20% a najlepiej 30% ( gainer 2 vital maxa) dawkowanie nie powinno przekraczać w takim wypadku teoretycznie 100g ale to sporo i mysle ze 80g w zupełności wystarczy Co do kreatynt kisiel dal ci dobra propozycjeOczywiscie możesz zrobić to wszystko czyli masę inym sposobem .Kupujesz gainera zalewacza robisz 100kg a potem rzezba ale mysle ze  Twojej sytuacji to chyba nie ma sensu

faktorioRo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2016, 00:02 »
Zapraszam do dzialu diet, chętnie pomogę wraz z innymi opracować coś dla Ciebie.
Co do gainerow to przylacze sie do propozycji motylla bo to dobry i tani gainer a co do witamin to Daily Formula starczy

Rosarioo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2016, 16:51 »
ok.
Zaraz zajmiemy sie dieta.
Tylko jeszcze zebym był pewien czy dobrze wybrałem to pokaze co mam kupic: uwitaminy/u Daily Formula, czy 100tab za 33zl mi wystarczy na kuracje? a w ogole ile kuracja powinna trwac?ugainer/u 2 vital max - ile kg musze kupic?ubialko/u - sports one Bio-Iso Whey 908 g - czy to moze byc i ile kg musze kupic?ukretyna/u nie znalazłem jeszcze konkretnej firmy, rozglądałem sie za olimpem, ale nie wiem czy to dobry wybor, czy 12 tab mi wystarczy, ile powinienem kupic?

Joshua88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
zlota kuracja - czyli kreatyna, co z czym i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2016, 17:04 »
jeśli chodzi o kreatynę to 12 tabsow ci nie starczy zakładając ze 1 tabs to 1g kreatyny, to masz 120g kreatyny.
Jedna porcja to 5g, czyli przy zalozeniu ze będziesz brał 2 porcje dziennie to 10g na dzien ci wychodzi.
Vitalmax wychodzi coś 40-45zl za 500g taniej ciezko coś kupić w miarę dobrej firmy.
jeśli chodzi o bialko to zalezy ile masz kasy, no ale to na co sie zdecydowałeś to izolat - wiec ok, ale kosztuje.
CO do gainera, moze ze Sports One w tym przedziale cenowym jest dużo propozycji ale wszystko rozbija sie o cenę - musial bys podac mniejwiecej ile masz na wydanie i to samo jeśli chodzi ile kg masz tego kupic, i jak dobra masz diete.
Pozdro

Tags: