Autor Wątek: 2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??  (Przeczytany 2362 razy)

pawellllll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« dnia: Październik 15, 2016, 23:46 »
Czesc ,
juz tak z 2 miesiące temu zjadłem 2 kg ostrowii ale brałem 3x po 3 g i to tylko w dni treningowe czyli wyglądało to tak:
poniedzialek,wtorek,czwartek,pićtek - 3x 3 g
sroda,sobota , niedziela - nic

oczywiście jak to w moim przypadku zrobiłem kolejny wielki błąd którego
jestem akurat swiadomy, a mianowicie nie piłem dużo wody(mniej niz 3 litry na dzien) Czy to mogla byc przyczyna tego ze po bialku 2kg przyszło mi tylko jakieś 1,5 cm w okresie około 40-45 dni , jakieś 2-3 kg do przodu w masie.

I teraz pytanie które zadaje do Was :
Jak lepiej brac te bialko ????
Codziennie brac 3 dawki po 30g to starczy mi na 22 dni brania dzien po dniu czy
tylko w dni treningowe ( 4 z 7 dni w tygodniu ) 3 dawki po 3 g ????
to bede mial na 38 dni ?????

Bo nie wiem dlaczego ale mi sie wydaje ze jak mniejszymi dawkami
bede brał i przez dłuższy czas to wiecej urośnie ???? czy jak bo moze
sie mylę wiec nakierujcie mnie
kumpel mówi ze codziennie mam brac bo jak ćwiczę to organizm potrzebuje przynajmniej 2 razy tyle bialka co tzw przeciętniak nic nie robiący i poza tym mówi ze mięśnie rosna jak sie odpoczywa
zgodzę sie z jego pogladami ale czy organizm jest w stanie po tych 22 dniach zbudować tyle masy co po tych 38 dniach ?????
Co sie bardziej oplaca

Waze 65 kg , 172 cm , 17 lat :D
chudzina ze mnie ale po to jest to forum zeby z takiego ogryzka jak ja zrobić dobrze rozwinieta osobke :D
pozdroo i dzieki za odpowiedzi

Bryant_9972

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2016, 09:20 »
Po pierwsze zeby wyliczyć ile bialka musisz spożywać musisz wiedzieć ile mniej wiecej dostarczasz w posilkach, a to co ci brakuje to właśnie powinna byc dawka.
Nie mozna nie przyjmować bialka w dni nie treningowe, bo dietę utrzymuje sie przez caly czas, a mięśnie nie rosna tylko kiedy trenujesz lecz praktycznie caly czas do następnego treningu.

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2016, 11:40 »
Czy to mogla byc przyczyna tego ze po bialku 2kg przyszło mi tylko jakieś 1,5 cm w okresie około 40-45 dni
gdzie ci tyle przybylo?
ej to nie odzywka po której urośniesz duzo! to uzupelnienie diety, a dietę masz caly tydzień wiec w sr, sobote i niedziele tez bierzesz
a po drugie nie ważysz dużo wiec bialkiem z diety powinnes wyciangac spokojnie wiec po co cokolwiek kupowaac?
a tak wogole jaki staz?

Mutateddd

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2016, 11:50 »
po pierwsze poważ sie i pomierz B/W/T w posilkach.
czyli dzienne spozycie oraz określić trzeba dzienne zaopotrzebowanie.
bo takie dawkowanie z głowy czy z opakowania jest troszeczke niezupełnie poprawne.

IIsmaelI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2016, 11:52 »
w sumie mozna barć tylko w dni treingowe jak np nie masz kiedy zjeść któregoś posilku...a druga sprawa zrozum ze bialko to poprostu jesz zamiast jakiegoś posilku...uzupelniasz brak w diecie...tak jak np n witaminami nie zjesz jakiś tam owoców to jesz tabsa multiwitaminowego(to jest przyklad)

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2016, 11:54 »
a druga sprawa zrozum ze bialko to poprostu jesz zamiast jakiegoś posiłku
pierwszy raz slysze takie cos: tego nie jesz za posiłek tylko do posilku!!! co chcesz na proszku zyc i rosac? pomysl troche.
pomysl jak nie ma uzupełnionej diety w bialko w dni treningowe to w dni nie treningowe maż zawsze jeszcze jak masz braki nie zależnie czy to trening czy noie

Mazioooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 1
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2016, 11:55 »
bierz codziennie tak jak pisze w1kt0rlk, do posilku, ewentualnie dokup do tego gainer lub carbo to wtedy moesz brac jako zaminnik kompletnego posilku. mieszaj to z mlekiem 250ml i wtedy bierz jakieś 20g ostrowi ale codziennie 7 dni w tygodniu 3 razy dziennie. co do diety, jak chudzina z Ciebie to wcinaj ile wlejzie, zwracając jednak uwagę na to co jesz (duzo bialek, umiarkowane ilosci weglowodanow) to nie ma sily musisz zacząć rosnac!!

PS Twoje przyrosty są satysfakcjonujace, to DOBRY rezultat. Nie spodziewaj sie cudow, w jeden miesiąc nie staniesz sie kulturysta!!

pawellllll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2016, 12:01 »
w1kt0rlk - ćwiczę non stop od wrzesnia 2005 r, czyli leci juz 6 miesiac, wczesniej chodziłem z bratem na siłkę ale to rzadko , mozna powiedzieć ze z 2 razy na miesiac, to raczej było sprawdzanie siebie niz cwiczenie na mase,a co robie:
codziennie staram sie pic max. dużo wody(z 4 litry bedzie)
staram sie jadac 5-6 posilkow,moje efekty są zadowalajace
wiadomo ze 1,5 cm w ciągu 40-45 dni to w obwodzie bicepsa dużo jak dla mnie ,
chociaż niektórzy twierdza ze to mało bo ze sterydami zrobili np 3-3,5 cm , co im to jednak da
jeśli to jest sztucznie zrobiione,
Mazioooo-a poza tym nie spodziewam sie cudow bo wiem ze cwiczenia na siłowni
wymagają ode mnie samodyscypliny,determinacji i systematyczności w trenigach które
zapewnia mi ciagle polepszanie swojej sily do granicy moich mozliwosci genetycznych i
rozwoju coraz to lepszego umiesnienia,a na to potrzeba czasu,i to bardzo dużo
wg mnie zasada jest prosta - ciezko zdobyte łatwo nie ucieka
ostatnio staram sie jest tlusta rybe bo ma kwasy omega3 które sprawiają ze mięśnie są bardziej podatne na insulinę co powoduje lepszy efekt anaboliczny :D
a co do mojej diety
to od momentu jak ćwiczę od wrzesnia to jadam dużo wegli ale bez liczenia ich i bilansowania posilkow , poprostu jak leci i efektem jest ze przytyłem 4 kg w czasie 4 miesięcy i troszke sadełka na ciele wyszklo , ale i tak mam mało tluszczu
jako węglowodany mam : platki owsiane, makaron, ryz i czasami jadam ziemniaki ale wydaje mi sie ze ryz jest lepszy bo ma jeszcze witaminy z grupy B które są odpowiedzialne z syntezę bialek w
rybosomach , maja male dzialanie anaboliczne dlatego staram sie zjadać chociaż jedno jajko codzien

z gory dzieki za porady
a wiadomo zeby zostaćc kulturysta trzeba ćwiczyć latami a nie miesiącami , a poza tym nie chce byc kulturysta tylko dobrze zbudowanym mezczyzna :D w przyszłości :D
pozdrawiam wszystkich
i podpowiedzcie jeszcze jakie inne detale zachować w diecie, bo moje informacje na ten temat nie są az tak szczegółowe

IIsmaelI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2016, 12:07 »
w1kt0rlk zle moze sie wyraziłem chciałem koledze wytumaczyc ze bialko to nie jest typowa odzywka tylko coś co powinno występować caly czas w diecie zamiast posiłku mozna Gainerka stosowac....ale z drugiej strony tez racji nie masz dokocna jak ktoś redukjcie robi to zamiast posiłku pijeszcz oczywke bialkowa prosta sprawa

Mutateddd

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2016, 12:16 »
Czy wy nie odróżniacie ze SUPLEMENTY to uzupelnienie diety a nie na odwrot!!!!!!!!

w1kt0rlk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 17
2kg Ostrowii??Jak rozdysponowac tym??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2016, 13:34 »
w1kt0rlk zle moze sie wyraziłem chciałem koledze wytumaczyc ze bialko to nie jest typowa odzywka tylko coś co powinno występować caly czas w diecie zamiast posiłku mozna Gainerka stosowac....ale z drugiej strony tez racji nie masz dokocna jak ktoś redukjcie robi to zamiast posiłku pijeszcz oczywke bialkowa prosta sprawa

no i zle mówisz tego sie nie pije ZA jakiś posiłek tylko DO posilku, zjesz posiłek i jako uzupelnienie w wegle albo bialko to pijesz (gainer albo bialko)

Tags: