Autor Wątek: Tzw. plan caloroczny  (Przeczytany 1372 razy)

marello

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Tzw. plan caloroczny
« dnia: Październik 27, 2016, 22:47 »
Czesc.
Tak sobie chodze po tych forach kulturystycznych i juz pare razy natknąłem sie na plan caloroczny.
I tutaj moje pytanie:czy Wy stosujecie taki plan ćwicząc na masę ,czy jedziecie caly czas na jednym planie ćwicząc mase.Chodzi mi o to ,ze pod koniec tego planu całorocznego ćwiczy sie separacje i definicje, później faza roztrenowania: itp.;.I zastanawiam sie czy mozna z tym planem całorocznym uzyskać wieksze rezultaty niz ćwicząc jednym planem na mase(oczywiscie zwiększając ciezar,kolejnosc cwiczen i czasami same cwiczenia na poszczególne grupy)Jak widać w stażu ćwiczę ponad rok i naszła mnie taka refleksja czy w czasie robienia masy przez pare najbliższych "lat" wpleść czasowo treningi ma rzeźbę ,sile .Z Gory thx za (p)odpowiedzi /

Pisi-R

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Tzw. plan caloroczny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 23:07 »
Ja bede stosował taki schemat, mniej wiecej z październiku zaczynam masowac, rzeźbę robie od kwietnia do końca wakacji a później nie wiem jeszcze, oczywiście raz na jakiś czas wplotę w to wszystko plan siłowy

Desperadoo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Tzw. plan caloroczny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 23:21 »
mnie kiedyś naszła taka sama refleksja jak ciebie.
Przez dłuższy czas ćwiczyłem na masę i mase.
Teraz chciałem sprobowac ćwiczyć cyklami.
Podobno lepsze efekty daje takie rozplanowanie.
 Poczatek sezonu po wakacjach zaczolem lekko stopniowo zwiększając intensywnosc.
Obecnie robile cykl masowy i siłowy na zmiane.
Od maja zacznę robić rzeźbę i następnie roztrenowanie.
W końcu wielu zawodowców ćwiczy podobnie wiec coś w tym jest.
zobaczę jakie beda efekty na wakacje //:-D :-D Poczatkujacym polecałbym robić masę bez cyklów silowych.
Wydaje mi sie ze właśnie gdzieś dopiero po mniej wiecej roku mozna zacząć robić trening na sile kiedy efekty przychodzą coraz trudniej.

Tags: