Autor Wątek: bialko a weglowodany  (Przeczytany 1810 razy)

Wvh_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
bialko a weglowodany
« dnia: Listopad 02, 2016, 12:02 »
chciałem sie zapytac.
 bo przeczytałem tu na tej stronie ze jeżeli organizmowi dostarcza sie 50%bilaka i 50& wegli to to prowadzi do odchudzania .

Jak mam to rozumiec???

WitisittPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
bialko a weglowodany
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2016, 13:13 »
chodzi o bilans kaloryczny 50%kalorii pochodzi z bialek i tyle samo z weglowodanow.
osobiście nie podzielam do końca tej teorii.
wszystko zalezy jeszcze od tego ile wazysz, ile masz do pozbycia sie fetu i od ogólnej kaloryczności diety.
nie bez znaczenia jest tez źródło bialek jak i wegli.
ogólnie nie zawracałbym sobie głowy tym sposobem, ale to tylko moja rada...

banexd

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
bialko a weglowodany
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2016, 13:28 »
Organizm potrzebuje energii. Energia to glownie węglowodany czyli cukry. Jak jest ich za duzo(wiecej niz potrzeba) to ida w tluszcz. Jak jest mniej niz potrzeba to tluszcz idzie do piecia. Jak jest strasznie mało to bialko idzie do pieca + zwalnia metabolizm i odkłada sie tłuszczyk jak są nadwyzki.

Teoria 50% bialka 50% węglowodanów to bzdety.

patryczy1992

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
bialko a weglowodany
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2016, 13:33 »
chodzi o to ,ze bialko jest 1 razy szybciej spalane niz wegle a daje tyle samo kcal przez co przyspieszasz swoj metabolizm , nie możesz odrazu zacząć z pułapu 50/5 wogole nie możesz byc na takim pułapie 1 % najmniej to musza byc tluszcze
zacznij 60/30/2 i powoli stopniowo przechodź na powiedzmy 45/45/1 dodatkowo co 2 tygodnie obcinaj kalorie o około 4 i wymieniaj coraz to baridzje węglowodany na bialko , obserwuj swoje ciało
najwazniejsza jest ta faza przechodzenia kiedy zabierasz orgnizmowi kalorie a on wtedy czerpie ta zabrana roznice z tluszczy w ciele

ITempletoI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
bialko a weglowodany
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 04:06 »
doklanie popieram

patryczy1992

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
bialko a weglowodany
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2016, 08:57 »
jak masz pisać takie bezsensowne posty które nic nie wnoszą to nic nie pisz lepiej

Tags: