Autor Wątek: Sila absolutna !  (Przeczytany 1302 razy)

Carey-29

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Sila absolutna !
« dnia: Listopad 09, 2016, 20:17 »
Chcia3bym wiedziea jak ćwiczyć aby odczuc przyrost siły np. bicepsa. Chce podnosia znacznie wieksze cieżary, ale jak mam prowadzia wtedy trening? wyczytałem póki co że:
 :idea: siła, jaka mięśnie są w stanie wygenerowaa jest proporcjonalna do przyrostu miesni, jaki zdo3asz osiagnaa. Si3a to masa Napiszcie prosze:
*jakim ciężarem należy sie katowaa (podpowiem że w przypadku bicepsa to maksymalny ciężar jaki podniosłem i opusci3em poprawnym ruchem wynosi3 22,5kg//10kg podnosze około 16 razy w 3-4 seriach)
*jaka powinienem dokładnie wykonywaa ilość serii i powtórzeń
*jaki ma być czas odpoczynku miedzy seriami
*troche o ogólnej regeneracji podczas treningu na siłe

 Dzieki z gory 8)

Ethelll

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Sila absolutna !
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2016, 20:28 »
Z tego wynika że masa to siła. Dlatego mo?1na stwierdzia że sila rozwijana przez miesien jest proporcjonalna do powierzchni przekroju fizjologicznego. Wnieoskujemy dzieki temu że mięśnie o wiekszym przekroju rozwijają wieksza siłe maksymalna.

* ciężary okołomaksymalne

* powtorzenia w granicach 6-1 liczba serii w zależności od grupy mieniowej

* Celem zwiekszenia czasu przerw miedzy seriami jest dażenie do stworzenia możliwosci wykonania zaplanowanej na dany trening liczby serii bez wyra1nego obniżenia zarówno zasobow energetycznych, stężeń niektórych hormonow( np. testosteronu), jak i pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego. Należy pamietaa, że długosa zależy głównie od czasu trwania intensywności (mocy) wysiłku - czynnikow określających udział poszczególnych 1rode3 energetycznych w pracy miesni.
4 minuty miedzy seriami stosuje sie wtedy gdy podnosimy ciężary okołomaksymalne i maksymalne

* Nic specjalnego, to co przy każdym treningu (dieta, suplementy itp)

Carey-29

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Sila absolutna !
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2016, 20:40 »
Ok.
Spoko dzieki.
O dietę nie pytam, ale co do sposobu wykonywania ćwiczen.
Jak je wykonywaaż Powoli opuszczaa i podnosia, czy jak?

Tags: