Autor Wątek: Arnold Schwarzenegger  (Przeczytany 12169 razy)

Dementor

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 647
Arnold Schwarzenegger
« dnia: Marzec 15, 2014, 12:24 »
Arnold Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947 w Thal) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011.
W 1968 roku przyjechał do Stanów Zjednoczonych, a w 1983 roku otrzymał amerykańskie obywatelstwo. W 1986 roku ożenił się z prezenterką telewizyjną Marią Shriver, siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego, z którą ma dwóch synów i dwie córki.
 
arnold_schwarzenegger_9.jpg
 
Życiorys:
Schwarzenegger urodził się w wiosce Thal na przedmieściach Grazu w Austrii jako syn komendanta policji, Gustava Schwarzeneggera (1907–1972) i Aurelii Jadrny (1922–1998). Jego ojciec w 1938 r. dobrowolnie wstąpił do NSDAP, a później brał udział w II wojnie światowej. Ze służby został zwolniony w 1943 r. gdy zaraził się malarią. Gustav 20 października 1945 r. poślubił Aurelię Jadrny, 23-letnią wówczas wdowę z synem, Meinhardem. Według Schwarzeneggera rodzice byli bardzo surowi i ciężko karali za nieposłuszeństwo. Byli też religijnymi katolikami i w każdą niedzielę chodzili na mszę.
Ponieważ Gustav szczególnymi względami darzył pasierba, a nie własnego syna relacje między nimi nie były najlepsze. Ta skłonność do „silnego i rażącego” faworyzowania Meinharda, wynikała z nieuzasadnionego podejrzenia, że Arnold nie jest jego dzieckiem. Zupełnie inaczej układały się jego kontakty z matką, z którą miał dobre relacje, aż do jej śmierci. W szkole był duszą towarzystwa i wyróżniał się swoim „radosnym, energicznym i pogodnym” usposobieniem. Jednak w domu częstym problemem były pieniądze; Schwarzenegger wspomniał, że jednym z najważniejszych wydarzeń z jego dzieciństwa był moment, kiedy rodzina kupiła lodówkę.
Jako chłopiec uprawiał kilka dyscyplin sportowych, które w dużym stopniu były wymuszone przez ojca. Jak wspominał po latach ojciec chciał, by został policjantem, a matka, by poszedł do szkoły handlowej. W 1960 r. podniósł swoją pierwszą sztangę, kiedy trener piłki nożnej zabrał całą drużynę do miejscowej siłowni. W wieku czternastu lat, zamiast piłką postanowił zająć się kulturystyką. Zaczął chodzić na siłownię w Grazu oraz do kina, gdzie na dużym ekranie mógł zobaczyć swoich idoli, takich jak: Reg Park, Steve Reeves i Johnny Weissmuller. Kiedy w 2000 r. zmarł Reeves, Schwarzenegger z czułością wspominał: „Jako nastolatek dorastałem ze Steve’em Reevesem. Jego niezwykłe osiągnięcia uzmysłowiły mi czego można dokonać, podczas gdy inni wokół nie zawsze rozumieli moje marzenia... Steve Reeves pozostanie częścią wszystkiego, co kiedykolwiek miałem szczęście osiągnąć”.
W 1971 r. w wypadku samochodowym zginął jego przyrodni brat Meinhard, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Osierocił trzyletniego syna, Patricka oraz narzeczoną Erikę Knapp, z którą zamierzał się pobrać. Po jego śmierci Schwarzenegger płacił za edukację chłopca i pomógł mu wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Rok później z powodu wylewu zmarł Gustav. W udzielonym potem wywiadzie oświadczył, że nie wziął udziału w pogrzebie ojca, ponieważ ćwiczył do konkursu kulturystycznego. Później wspólnie ze swoim producentem filmowym powiedział, że zaczerpnął tę opowieść z historii innego kulturysty, by pokazać do jakich skrajności może dochodzić w tym sporcie, a przy okazji przedstawić zimniejszy obraz Schwarzeneggera. Barbara Baker, jego pierwsza poważna dziewczyna, powiedziała, że poinformował ją o śmierci ojca bez emocji i że nigdy nie mówił o swoim bracie. W międzyczasie podał przynajmniej trzy wersje, dlaczego nie był obecny na jego pogrzebie.
 
W 1965 r. zakończył roczną służbę w austriackiej armii, którą obowiązkowo musieli odbyć wszyscy osiemnastoletni mężczyźni[4]. Nawet podczas pobytu w wojsku, był tak pochłonięty kulturystyką, że aby wziąć udział w konkursie opuścił szkolenie, przez co zaliczył tzw. bezprawną nieobecność i za karę spędził tydzień w wojskowym więzieniu. Jak później wyznał: „udział w konkursach znaczył dla mnie bardzo wiele, dlatego dokładnie nie przemyślałem konsekwencji”. Zawody kulturystyczne Junior Mr. Europe jednak wygrał.
„Tytuł Mr. Universe był moim biletem do Ameryki – ziemi możliwości, gdzie mogłem stać się gwiazdą i się wzbogacić”. W 1966 r. odbył pierwszą podróż samolotem, kiedy brał udział w zawodach NABBA Mr. Universe w Londynie.
Podczas zawodów jeden z sędziów, Charles „Wag” Bennett, będąc pod wrażeniem Schwarzeneggera, zaoferował mu swoje treningi. Ponieważ Schwarzenegger miał niewiele pieniędzy, Bennett zaprosił go do swojego rodzinnego domu, w którym miał urządzoną siłownię. Dzięki specjalnemu programowi treningowemu wymyślonemu przez Bennetta, Schwarzenegger poprawił swoją muskulaturę i siłę w nogach. Pobyt w Londynie zaowocował także opanowaniem podstaw języka angielskiego. W tym samym roku, Schwarzenegger miał okazję spotkać swojego idola z dzieciństwa Rega Parka, który później został jego przyjacielem i mentorem. Ciężkie treningi opłaciły się i już w 1967 r. Schwarzenegger zdobył swój pierwszy tytuł Mr. Universe. Dzięki temu w wieku dwudziestu lat stał się najmłodszym zwycięzcą tych zawodów. Później wygrał je jeszcze trzy razy z rzędu. Po zawodach wrócił do Monachium, gdzie chodził do szkoły i pracował. Codziennie też ćwiczył od czterech do sześciu godzin. Swojemu przyjacielowi Rogerowi C. Fieldowi często powtarzał, że kiedyś zostanie największym aktorem.
 
Schwarzenegger od dziesiątego roku życia marzył o wyjeździe do USA, a w kulturystyce upatrywał przepustki, która mu to umożliwi. We wrześniu 1968 r. jego marzenie się spełniło. Mając dwadzieścia jeden lat i ledwie podstawową znajomość języka przybył do Stanów. „Oczywiście, kiedy przyjechałem do tego kraju mój akcent był bardzo zły i mówiłem z bardzo silnym (niemieckim) akcentem, który był przeszkodą, gdy rozpoczynałem karierę aktorską”. W celu poprawy języka brał lekcje angielskiego w Santa Monica College w Kalifornii, a potem na University of Wisconsin-Superior zrobił korespondencyjny kurs z biznesu i międzynarodowej ekonomii, po którym w 1979 r. otrzymał dyplom i stopień licencjacki. Po przybyciu do USA rozpoczął szkolenie w Gold’s Gym w Los Angeles, pod okiem Joe Weidera. Poznał w tym czasie dwóch zawodowych zapaśników Rica Drasina i Billy’ego Grahama. W 1970 r. w wieku 23 lat po raz pierwszy zdobył prestiżowy tytuł Mr. Olympia. Potem wygrywał go jeszcze sześciokrotnie. W 1977 r. ukazał się autobiograficzno-treningowy przewodnik pt. Arnold: The Education of a Bodybuilder, który odniósł ogromny sukces.
Zajmująca się prawem imigracyjnym firma Siskind & Susser stwierdziła (na przełomie lat 60 i 70-tych), że Schwarzenegger mógł być nielegalnym imigrantem z powodu naruszenia warunków wizy. W 2002 r. gazeta LA Weekly napisała, że Schwarzenegger jest najsławniejszym imigrantem w Ameryce, który „pokonał gruby austriacki akcent i niespodziewanie wyszedł ze środowiska kulturystyki, by stać się w latach 90-tych największą gwiazdą filmu na świecie”.
 
Arnold Schwarzenegger rozpoczął karierę jako kulturysta, wielokrotnie zdobywając nagrody w prestiżowych konkursach: Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe, oraz siedmiokrotnie tytuł Mr. Olympia. Jego muskulatura (wzrost 188 cm, waga 115 kg, obwód bicepsa 56 cm, obwód klatki piersiowej 155 cm, obwód w pasie 86 cm) w opinii wielu osób zapewniła mu tytuł „kulturysty wszech czasów” (Mr. Everything).
 
arnold-schwarzenegger-mr-olympia-1975-.j
 
Kontrowersje związane ze wzrostem:
Oficjalny wzrost Schwarzeneggera, to 6'2" (188 cm) był wielokrotnie kwestionowany. W końcu lat 60., startując na zawodach kulturystycznych, mierzył 6'1.5" (187 cm), co zostało potwierdzone przez innych kulturystów. W 1988 roku na łamach dwóch pism, Daily Mail oraz Time Out, dowodzono, że Schwarzenegger jest znacznie niższy. Zanim został gubernatorem jego wzrost został zakwestionowany w artykule opublikowanym na łamach Chicago Reader. Jako gubernator, Schwarzenegger wdał się w spór z członkiem Zgromadzenia stanu Kalifornia, Wessonem, na temat ich wzrostu. Wesson podjął się nieudanej próby, by rozwiązać raz na zawsze problem wzrostu przy pomocy miary krawieckiej[10]. Schwarzenegger w odwecie umieścił poduszkę z napisem „Trzeba podnieść?”, na krześle przeznaczonym dla mierzącego 5'5" (165 cm) Wessona przed sesją negocjacyjną w jego biurze. Bob Mulholland, polityk z Partii Demokratycznej, twierdził, że Schwarzenegger ma 5'10" wzrostu (178 cm) i nosi wkładki w butach. Debata o wzroście Schwarzeneggera spowodowała powstanie strony internetowej poświęconej tylko i wyłącznie temu zagadnieniu (ArnoldHeight), a na CelebHeights.com artykuł o wzroście Schwarzeneggera jest najczęściej odwiedzany. Czasopismo Men's Health utrzymuje, że prawdziwy wzrost wynosi 5'10". Jak wynika z badań do których wykorzystano zdjęcia i filmy Arnolda z młodości i na podstawie, których oszacowano błąd względny jego wzrostu, okazało się, że średnia arytmetyczna wynosi 190 cm +/-3,25cm.
 
Źródło: wikipedia
 
Arnold-Schwarzenegger.jpg
 
arnold_schwarzenegger_3.jpg
 
1+Arnold+Schwarzenegger.jpg
Kulturystyka || Forum Sportowe || Suplementy i Odżywki

TND

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 115
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2014, 18:20 »

Jak dla mnie najlepszy biceps wszechczasów.

Świetny aktor, nie ma jak "Conan barbarzyńca" czy "Predator"

 


krolik-szaleniec

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 336
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 18:27 »

W Conanie to on jakoś się nie rozwodził i dużo nie gadał

 

Ale Predator i Terminator II - super


TND

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 115
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2014, 23:27 »

No nie gadał, ale może i dobrze, bo choć tatarskiego nie znam to akcent swój ma.

T2 oczywiście bestseler, ale jeszcze co z nim było dobre "pamięć absolutna" i "the running man"

tumblr_m45sm75Km11qzfhblo1_1280.jpg


krolik-szaleniec

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 336
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2014, 16:40 »

Ostatni oglądałem dobry film z Arnoldem - Likwidator

 

http://www.filmweb.pl/film/Likwidator-2013-603082#


admin

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2014, 07:17 »

Kulturysta wszechczasów.

Forum Kulturystyczne - Kulturystyka i Fitness
FFBB.pl Forum Fitness & BodyBuilding

krolik-szaleniec

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 336
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2014, 07:57 »
A Colman, Dorian?

Dorian ma dobre odzywki

TND

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 115
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2014, 11:29 »

Kulturysta wszechczasów.

może i tak, ale i w jego czasach byli lepsi jeśli chodzi o charmonię sylwetki, tu pare fotek z Nubretem porównajcie sobie pełność klatki, barki, talię i w sumie całość, bo go rozkłada na łopatki

057ttd.jpg

0_95f79_ec626b0a_XXL.jpg

20070111211250.jpg

history_72mro4.jpg


TND

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 115
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2014, 22:52 »


hardi1

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 11
Arnold Schwarzenegger
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:16 »

Zdecydowanie kulturysta wszechczasów i poza tym bardzo inspirująca postać. Co tu duzo gadać - legenda.

Wygodne buty to podstawa w sporcie :)

Tags: