Autor Wątek: Śmieciowe jedzenie  (Przeczytany 3629 razy)

Dementor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 647
Śmieciowe jedzenie
« dnia: Marzec 30, 2014, 09:28 »

Śmieciowe jedzenie

 

0001P9ZY4P93PDQM-C116-F4.jpg

W ostatnim czasie powstało szereg mitów na temat szkodliwości śmieciowego jedzenia. Eksperci z dziedziny odżywiania jednym chórem mówią jak bardzo jest niezdrowe i jak łatwo dzięki niemu przytyć. W tym artykule postaram się przekonać Ciebie, że jedzenie fast foodów nie zawsze musi być tragiczne w skutkach, a przynajmniej da się je ograniczyć.

 

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie: jaką masz budowę ciała? Czy na pewno musisz uważać na to co jesz? Jeśli jesteś typem ektomorfika to zdecydowanie nie musisz się obawiać, że przytyjesz od śmieciowego jedzenia. Właściwie możesz sobie odpuścić ten artykuł. Kieruje go raczej do endomorfików i mezomorfików.

 

Słodycze
To prawda, że wszelkiego rodzaju słodkie wypieki przybliżają się do tycia. Jednak można tutaj zaoszczędzić trochę kalorii. Zwracaj uwagę na gęstość tego co jesz. Ciasto z kremem jest generalnie gęstsze od pączków lub szerzej mówiąc, czegoś z dziurą w środku. Wybierz pączka - dlatego, że jest lżejszy.

 

Frytki
Niby niezdrowe, a jednak zapobiegają atakom serca. Jedzenie frytek jest bardzo popularne wśród Francuzów. We Francji liczba ludzi z chorobami serca jest zdecydowanie mniejsza od średniej europejskiej.

 

Pizza
Wbrew pozorom pizza jest zdrowa! Oto kilka dowodów:

Pizzę piecze się na blacie posypanym białą mąką, która pochłania znaczną część tłuszczu,
Warzywa w pizzy to też warzywa! To nic, że zostały upieczone. Ważne, że nadal mogą się przyczyniać do zaspokojenia Twojego dziennego zapotrzebowania na warzywa.
Pizza zawiera duże ilości błonnika.

Batoniki
Wybieraj batoniki z bąbelkami.Zamień Marsy, Snickersy na batoniki po części wypełnione powietrzem. Są one lżejsze i dzięki temu pochłoniesz mniej kalorii.

 

Lody
Jedzenie lodów może pomóc spalić mnóstwo kalorii. Kluczem jest tu ich temperatura. Lody są bardzo zimne. Organizm potrzebuje dużo energii do tego, aby ogrzać je do własnej temperatury.

Kulturystyka || Forum Sportowe || Suplementy i Odżywki

Tags: