Autor Wątek: windows  (Przeczytany 7087 razy)

pitts

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
windows
« dnia: Listopad 06, 2015, 18:02 »
mam problem i prozbe do wąsa mianowicie musze przeinstalować system (windows XP) a nie wiem jak sie do tego zabrać i jak to zrobić i chciałbym was prosić o pomoc.
prosze napiszcie mi jak mam to zrobić krok po kroku.
chce skasować tylko jedna partycje na której mam winodwsa i nie chce kasować reszty.
PROSZE O POMOC!!!

Sw1ft

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
windows
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2015, 18:03 »
Jak plyta sie uruchamia podczas uruchamiania kompa naciskasz "enter" później chyba F8, wybierasz partycje i formatujesz, zresztą wszystko masz opisane podczas instalacji.
A jeśli plyta Ci sie nie uruchamia to musisz w biosie zmienić botowanie i ustawić " first CD" jakoś tak to sie powinno nazywać w zależności od biosa

pitts

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
windows
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2015, 18:03 »
no właśnie chodzi mi o to jak to pozmieniać w biosie, pokasować partycje itd.
bo jak uruchomi sie plyta to juz wiem bo wszytstko jest napisane //:-D :-D /no właśnie chodzi mi o to jak to pozmieniać w biosie, pokasować partycje itd.
bo jak uruchomi sie plyta to juz wiem bo wszytstko jest napisane //:-D :-D /a nie wiecie moze co jest pryczyna i jak to naprawic, bo jak włączy mi sie windows to obraz jest rozmazany, kmp sie wiesz i wanlancza sie od nowa i nic nie mozna zrobic, nie wiem co jest przyczyna tego, a wczesniej zanim win sie tak popiepszyl to mialem okres ze wszystko chodzi cacy tylko monitro sie wlanczal, dzialo sie tak przez 1 minut a później win sie spiepszyl.
aha dodam ze wyskakuje i informacja ze"program niejest orginalny " czy coś w tym stylu

tallis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
windows
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2015, 18:04 »
jak sie wiesz to możesz miec za wysoka temp procka, jeśli sie resetuje możesz miec szczelone ramyjak sie uruchamia pc wcisnije delete albo f2 w zależności jakiego masz biosa i plyte, poszukaj zakładki boot i tam bedzie 1st wciskasz enter i wybierasz albo naciskając page down lub page ip wybierasz napęd cd

pitts

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
windows
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2015, 18:05 »
za wysoka temperatura nie moze byc, fakt komp chodzi caly dzien, ale jak rano go lwlaczylem to było to samo i ekran wciąż gasł i sie zapalal.
nie wiem co sie stalo, caly dzien chodził bez problemu i dopiero coś w nocy sie stalo, tak z niczego.
pierwszy raz to mi sie zdazylo.a czy instalować system od nowa czy tylko kliknąć "napraw"??

Sw1ft

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
windows
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2015, 18:05 »
'' ''!ekran wciąż gasł i sie zapalal.
 Ja tez tak mialem jak mi sie karta grafy zdupila //mad.gif :angry: mad.gif /

tallis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
windows
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2015, 18:06 »
jak Ci sie ukruszyło jadro troche ze dalej sie wlacza to w ciągu załadowania windowsa temperatura skiknie na 80stopni, wiec wisnie

Sw1ft

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
windows
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2015, 18:07 »
dobra, zrob formata i zdaj relacje

Myrtle1978

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
windows
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2015, 18:07 »
Tez nie długo bede robił formata,ale nic Ci nie poradzę stary bo jak to wszystko ustaćwiam w biosie to pod wpływem "chwili" i lece z koxem ...aa co do tego"wersja windowsa nieorginalna" to musisz pogrzebać w zabezpieczeniach systemu i wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu i wtedy nie bedzie wyskakiwało ,ze nieorginalny bo to po polaczeniu z netem sie laczy z microsoftem i wysyła jakieś dane które mieszaja w tym "nieorginalnym" systemie...czy jakoś tak...kuzyn mi tłumaczył /

pitts

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
windows
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2015, 18:08 »
Sw1ft, i co jak ci sie karta zdupilaż? trzeba kupić noważ? oby nie bo mam zintegrowana z plyta glowna a nie chce wyrzuca 500zl na to szczególnie ze za3 miechy lece do stanow i chce se laptopa przywieź a taki wydatek teraz nie jest mi potrzebny

tallis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
windows
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2015, 18:09 »
zobacz czy masz wejscie AGP albo PCI experes na plycie jeśli tak to kupujesz grafe pod wejscie wpinasz i odłączasz zintegrowana w biosie, jeśli nie masz takich wejsc to lipa, nowa plyta + grafa.Jak coś kup asrocka i jakas grafeasrock to tania i dobra plyta fajnie sie PCU kreci mozna sie niezle na niej pobawić

Sw1ft

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
windows
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2015, 18:10 »
kumpel informatyk mowil, ze albo karta grafy albo plyta glowna ale ja nie kupuje nowej Do teraz czasem ta mi sie pieprzy ale np za 15 uruchomieniem kompa sie nie wylacza monitor i jakoś sobie radze /

JuliaGlash

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
windows
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2015, 18:10 »
1wejdz do dosa2wpisz "format C:"3.
uruchom ponownie z włożoną płytą windows XP4.
zgodnie z instrukcją instaluj5.
sterowniki zainstaluj6.
drugi dysk będzie nie tknięty, warto na niego przerzucić gg z rejestrem czy inne duperele, wtedy nie stracisz kont (ja tak zawsze robie)Jedyna rzecz porzyteczna, której się na lekcjach w podstawówce nauczyłem obsługa dosa.

pitts

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
windows
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2015, 18:11 »
JuliaGlash ale nie wiem czy to coś da, bo wszytstko sie pieprzy jak instaluje sterowniki do grafy, bo póki tego nie zrobie to wszytko jest super dopiero potem kolory sie rypić i jest problem z uruchomieniem wina

JuliaGlash

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
windows
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2015, 18:11 »
odpowiedziałem tylko na pytanie z posta, na kompach sie nie znam, ale wiem jak robić reinstalke windowsa.
Wiem jeszcze z doswiadczenie, ze jak sie coś w kompie zwali to lepiej wymienić jedna czesc natychmiast, niz całego kompa za jakiś czas.

Tags: