Autor Wątek: dieta CKD  (Przeczytany 789 razy)

Rosarioo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
dieta CKD
« dnia: Maj 05, 2016, 14:30 »
co to jest dieta CKD ? bo w innym dziale mi napsiali zebym gdzie indziej poprosił o pomoc wiec z gory dziekuje za odpowiedzi

 pozdrawiam

JOIE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
dieta CKD
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 14:33 »
CKD - to Cyclical ketogenic diet - cykliczna dieta ketogeniczna. To dieta, ktora powoduje, ze organizm wchodzi w stan ketozy, wzmaga sie lipoliza i organizm przechodzi na spalanie tluszczy jako podstawowego zrodla energii. Dieta ta ma glownie zastosowanie dla kulturystów i osób aktywnych fizicznie,a jej głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej w krótkim czasie.
Teraz troche bardziej praktycznie: CKD polega na maksymalnym ograniczeniu spozycia kalorii z weglowodanow. Zastepuje sie je bialkami i co ciekawe tluszczami. Spozycie tluszczy podczas tej diety jest bardzo wysokie dlatego nie poleca sie jej osobom cierpićcym na nadcisnienie, cukrzyce czy niewydolność nerek. Co do zasady spozycie wartości odżywczych podczas CKD przedstawia sie anstepujaco : bialka - od 1,8 do 2,2 g na kg masy ciala, spozycie węglowodanów nie powinno przekraczać 30g dziennie, optymalnie to około 25g(najlepiej węglowodany z warzyw), pozostałe kalorie powinny pochodzić z tluszczy.
Co 7 lub 14 dni, w zależności od organizmu i silnej woli oczywiście :D przeprowadza sie tzw dni ladowan (carb-up). Carb-up powinien trwać od 12h do 48 h. W te dni spozycie węglowodanów ksztaltuje sie na poziomie od 6 do 1 g na kg wagi ciala. Ogranicza sie jednocześnie spozycie tluszczy i pozostawia dotychczasowe spozycie bialka.
przykładowo dla osoby o wadze 75kg : bialko 2,2gx75 165g 660kcl,weglowodany : 30g 120kcl, tluszcze : 2160kcl - 660kcl - 120kcl 1380kcl 153g z tluszczy.
jeśli chodzi o spozycie posilkow podczas tej diety,to powinno spożywać sie od 5 do 6 posilkow dziennie w odstępach 2,5h do 3h.
Dzieta jest bardzo skuteczna(testowalem na sobie), nie ma sie uczucia glodu, samopoczucie tez jest nie najgorsze. Minusy - mniej sily do cwiczen, konieczna jest reorganizacja treningów i zmniejszenie ich intensywnosci, poza tym trudno obejsc sie nawet bez choćby jednej kromki chleba lub nawet wazy.
cóż osobiście polecam jeśli chcecie spalić troche zbędnego tluszczu, którego nie da sie ruszyć w żaden inny sposob.

Tags: