Autor Wątek: kosciol, wiara  (Przeczytany 5552 razy)

1rr0

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kosciol, wiara
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:26 »
woleliście czcić człowieka który smial mianować sie nastepca Chrystusa na ziemi i osiadl w Watykanie, hmm autor nie ma pojecia o czym pisze,to przeciez Jezus mianował Piotra swoim nastepca!Kazdy papiez jest nastepca sw.Piotra.

Kiedy i gdzie? Papieze zawsze byli i są samozwancami. I tyle. Jezus nigdy nie wyznaczał swego nastepcy, a tym samym nie dal impulsu do dalszych wyborow. wywód o Piotrowej misji jest najzwyklejszym klamstwem, nadinterpretacja rzekomych slow Jezusa, celowym matactwem na użytek walk o wladze wśród biskupow gmin chrzescijanskich. Piotr nigdy nie był w Rzymie, nigdy nie opuścił gminy jerozolimskiej i nigdy nie był papiezem. Faktycznym nastepca w kolektywie apostolskim był Jakub, rodzony brat Jezusa. zarówno Piotr, jak i Pawel bardzo sie z nim i jego zdaniem liczyli.
co ty na to? to również skopiowane z tego tekstu a raczej z dyskusji...
Autorzy widocznie bardzo mocno wierza w spiskowa teorie dziejow... Jakub,brat Jezusa W piśmie Swietym Jezus powiedział do Piotra: Ty jesteś skala,na której wybuduje swoj kościół - dla mnie sens jest oczywisty!
A powiedz mi na podstawie czego wysuwają takie argumenty???Czytali Pismo SwieteżSluchaja na mszy Slowa Bozego,a później kazania,w którym powinno byc objaśnione co bóg chce nam przekazac?
według mnie to oni czytali co najwyzej Kod Leonarda da Vinci ,a jeśli juz chodza do kościoła (w co watpie) to dłubią w nosie,puszczaja baki albo w najlepszym razie spić! Czemu wiec krytykują coś czego nie znajaż
Nie mam zamiaru z nimi,ani z nikim podejmować polemiki na temat wiary,bo uwazam,ze to sprawa w pewnym stopniu osobista (tyle,ze każdy człowiek zawsze bedzie bronił tego w co wierzy).
Zdaje sie,ze to Liroy kiedyś rapowal,ze jedyne co w zyciu jest pewne to śmierć ... Przekonanie o tym,ze śmierć nie jest ostatecznym końcem jest znacznie przyjemniejsza,bardziej optymistyczna niz ta,ze żyjemy tylko po to zeby wąchać kwatki od spodu!Ale tu juz trzeba wierzyc w niesmiertelna dusze i zycie po smierci,aby moc uważać zycie za jedna wielka probe....
Zamiast komercyjnego Leonarda... polecam wszystkim majacym wątpliwości książkę Szatan istnieje naprawdę

IWiniarI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kosciol, wiara
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:31 »
to jest jakieś lewackie podejscie do Kosciola. oscyluje z obrazem przedstawionym w Kodzie Leonarda da Vinci. zdecydowanie nie mogę sie zgodzić ze stwierdzeniem ze chrześcijaństwo opiera sie tylko i wyłącznie na miłości to znaczne uproszczenie. nasza Wiara to szereg dogmatow, zasad i ponad tysiacletnia kultura.
co do fragmentu z wgapićniem sie w okno to powiem szczerze ze ktoś kto to napisał chyba nie moze czuc sie Polakiem

DOWNIE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
kosciol, wiara
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:31 »
hmmmm załóżmy ze ktoś nie wierzy i to ze dla niego śmierć papieża nie byla jakimś przezyciem to nie znaczy ze nie jest polakiem.
W sumie papiez to był najbardziej znany nasz rodak no ale bez przesady ...

IWiniarI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kosciol, wiara
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:46 »
wg mnie nie jest Polakiem bo Polacy jednoczą sie w trudnych chwilach...

B H O
bóg Honor Ojczyzna

SbyPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
kosciol, wiara
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:55 »
candy a zastanawiałaś sie co po smierci?

mi sie wydaje ze po śmierci to nic nie ma..... pićch i robaki
smutne ale prawdziwe
dlatego należy cieszyć sie zyciem i nie zmarnować go

scor1965

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2016, 13:23 »
IWiniarI widze ze masz mgliste pojecie o polakach z tym jednoczeniem. tysiacletnia tradycjaż popatrz na jakich fundamentach ukorzeniona. popatrz na inne religie. chrześcijaństwo czy katolicyzm jest bardzo mloda religia.

mnie jakoś śmierć papieża zbytnio nie obeszla. i co mam sie czuc gorszym polakiem? pieprzenie

SbyPL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
kosciol, wiara
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2016, 13:46 »

1rr0

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kosciol, wiara
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2016, 13:48 »
hehe fajna fotka,choc zdaje sie ze to fotomontaz?Ale i tak ow ksiądz ma jakas limuzyne.Komu jeszcze wydaje sie,ze on minął sie z powolaniem???
ooo Widze,ze mamy na forum dwóch kolegów innej narodowosci!!! Pytam wiec z ogromna ciekawością kim są polacy????

JaffeNsf

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 7
kosciol, wiara
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2016, 14:03 »
ja tam nie przepadam za kościołem a co do wiary obecnie mam nie okreslony poglad...

Kristy1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
kosciol, wiara
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2016, 15:08 »
rydzyk bedzie sie smażył w kotle razem z hitlerem , SbyPL smutne po śmierci jest to ze trzeba bedzie trzeba zapłacić za to co zrobiliśmy zlego i to jest smutne jak by po śmierci był tylko pićch i robaki to w ty momecie siedzil bym sobie gdzieś na błękitnej lagunie i imprezował za pieniądza ludzi których zabiłem i okradłem i to nie było by smutne , ja wizę w boga do kościoła nie chodzi sie dla ksiezy tylko dla Boga ja w niego wizę mimo ze do kościoła nie chodze , a smutene jest to ze wieze a zrobiłem w zyciu dużo zlego i nie potrafię sie wycofać

gabercom_Maria

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
kosciol, wiara
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 06, 2016, 15:23 »
Ja zwątpiłem po bierzmowaniu, które bardzo przypominało jakieś załatwianie sprawy w zusie...to wypelnij, tu musisz chodzić i te pytania, a po bierzmowaniu nic nie poczulem.
Byc moze jest jakiś stworca, ale nie jestem pewnien jego istnieniea (jestem racjonalista). A kościół jest od bani!!! jeśli juz bym kial gdzieś chodzić to do kościoła w stylu gospel, gdzie msze nie są caly czas identyczne i jakoś żywo sie tam ludzie zachowuja.

DOWNIE

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
kosciol, wiara
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2016, 16:10 »
szukałem szukałem i znalazłem pozdro dla rydzyka http://motoryzacja.interia.pl/news?inf 52212 http://motoryzacja.interia.pl/news?inf 52212 http://hotnews.pl/artpolska-246.html http://hotnews.pl/artpolska-246.html http://hoomor.pl/inne.php?page rydzyk&vo 5 http://hoomor.pl/inne.php?page rydzyk&vo 5
Tak na marginesie to jeśli ktoś nie przezywal jakoś śmierci papieża to co nie jest polakiem? troche śmieszne ... dla mnie papiez był autorytetem wprawdzie ale jakoś dziwnie to napisałeś ...

Pulsford55

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
kosciol, wiara
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2016, 16:19 »
Kristy1989-bardzo madre slowa

IWiniarI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
kosciol, wiara
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2016, 16:24 »
to zalezy jak sie rozumie bycie Polakiem jeśli dla kogoś to tylko obywatelstwo to ok, dla mnie jednak to przede wszystkim duma.

patetycznie ale taki juz jestem

Czejen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
kosciol, wiara
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2016, 18:14 »
a ja nie wierze ani w swietego mikolaja, ani w aniołki i diabelki, ani w niebo, ani w boga..
jestem racjonalistka i nie wierze jak nie mam konkretnych podstaw ku temu  :doubt:  religie wymyślono by manipulować ludzmi  :evil:

1.Kosmos - ma koniec? , Niemaż Co jest poza nim skoro go niema ?
2.Co było przed powstaniem czego kolwiek?
Odpowiedzi na te pytania nie są mozliwe z logicznego punktu widzenia. W zwiazku tym ze nasz muzg jest tak ograniczony( sprubuj mi odpowiedzieć na te proste pytania) nie mogę twierdzić ze nie ma istoty wyzszzej odemnie ktora to zaplanowala. Nie trzeba byc katolikiem muzlkumaninem czy zydem ale jak ktoś mówi ze Boga, stwórcy niema to ma bardzo mala wyobraznie.

Tags: