Autor Wątek: Dieta na mase  (Przeczytany 7316 razy)

Strong92

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta na mase
« dnia: Październik 08, 2015, 08:48 »
często pojawiają sie pytania o diete, wiec macie jedna dla zawodnika 75kg:

I. sniadanie
- omlet - 6-8 bialek 2-3 zoltka szklanka platkow owsiianych zalana mlekiem - mieszasz wylewasz na patelnie smazysz, z dżemem pycha
 
II. sniadanie nr.2
- paczka ryżu 100g
- 150g bialego sera
- tarte słodkie jabłko
- cynamon (ewentualnie cukier waniliowy)

III. przed treningiem
- paczka ryżu 100g
- 150g piersi
- wazywa

IV. zaraz po treningu
- 2 banany

V. po potreningowym prysznicu
-posilek taki jak III

VI. salatka
- puszka tuńczyka
- pol torebki ryżu
- kukurydza
- rodzynki

VII. pol godziny przed snem
30g odzywki białkowej rozmieszanej w szkalnce mleka
(jak zauwazysz,z e ci za bardzo brzuch rosnie, to nie mleko a woda)

Thalberg1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta na mase
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2015, 08:48 »
Diatka, prawie jak u mnie-troszje mniej jajek jem tylko, a wiecej najlepszych na owiecie

angel1kaaaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Dieta na mase
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2015, 08:49 »
Ja tam sie nie znam za dietach ale taka dietę mam stosowaa nawet zażywajaa odżywki (np. duże ilosci białka serwatkowego, kreatyna ipt)
Ile wychodzi3by mniej wiecej miesiaczny koszt takiej diety?
I czy nie ma jakiś przeciwskazan np. pod rządnym pozorem na godz. przed treningim nie jesa cieszkostrawnych posi3kow np. kie3basa albo coś z tego rodzajuż?

Strong92

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta na mase
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2015, 08:49 »
policz sobie wg.
cen z twojego sklepu osiedlowego jakieś 200-300pln miesiecznie.
i po raz kolejny powtarzam ci, ze odywki to tylko uzuplenienie diety!

jareipan1994

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 4
Dieta na mase
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2015, 08:50 »
Jak wcinam p3atki z jajami lub musli to kumple nie ćwiczący smieja sie i mówią co znowu sruta :lol: a ja to lubie i już :-)

Thalberg1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta na mase
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2015, 08:50 »
jak byłem IPsiajelI to nienawidzi3em wszelkiej masci p3atkow, a teraz co?...kwestia przyzwyczajenia, jak chcesz coś osiagnaa to inaczej sie nie da jak prze3amaa :D

Lenn0x

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta na mase
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2015, 08:52 »
ogólnie dieta spoko jednak co do posiłku po treningu to te dwa banany mimo powszechnego przekonania to są złe.
Po treningu najlepiej jest wypić carbo lub co jest rownie dobre glukozę (30-50g) z sokiem ( ja pije z pomarańczowym ). Banany po treningu odpadają tak samo przed...

fasola1984

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Dieta na mase
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2015, 08:53 »
Banany to najlepszy naturalny owoc bogaty w weglowodany, wiec Lenn0x-u, jak najbardziej po trenigu 2 bananiki sie bardzo przydadza.

Lenn0x

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta na mase
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2015, 08:53 »
oto? nie, banany posiadają fruktozę a także ich IG jest srednie przez co po treningu kiedy to organizm potrzebuje szybkiego 1rod3a węglowodanów są nienajlepszym 1rod3em energi.
Po za tym zdecydowanie szybciej przysfajany jest p3yn niż taki kawalek banana.
Nie napisze tu tego tak szczegu3owo gdyż czytałem to na innym forum a nie chce tu robią reklamy w każdym razie banany po treningu nie są najlepszym pozywieniem wiec tak jak mowićem carbo albo glukoza z sokiem (glukoza jest w prawie każdym spo?ywczym po ok.
3 zeta za 200g wiec jest tania), natomiast później w przeciągu maksymalnie 45 minut powinniśmy spo?ya posiłek zło?ony już z bogato z węglowodanów i i białka (np.
ryż z kurczakiem)...

angel1kaaaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 6
Dieta na mase
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2015, 08:55 »
Dzieki wszystkim za rady!!!Sam sobie u3oże plan dzieki jareipan1994 podał mi ciekawy link z programem który pokazuje co i jak:
 http://prezessoo.republika.pl/faq/dieta.htm http://prezessoo.republika.pl/faq/dieta.htm
naprawdę genialny POLECAM!!! :D

Reinaaa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Dieta na mase
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2015, 08:55 »
także jestem zdania, że 2 banany jak najbardziej tak.

glukoza ani carbo sie nie najesz
a zjadając 2 banany poczujesz już coś w brzuchu

przychodząc do domu zjadasz pełnowartościowy posiłek
i wszystko jest ok

Lenn0x

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Dieta na mase
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2015, 08:55 »
w posiłku bezpośrednio po treningu nie chodzi o to żeby sie najesa tylko żeby uzupe3nia glikogen w mięśniach który został zu?yty podczas treningu.
Carbo oraz glukoza to znakomite 1rod3a energi, posiadają bowiem węglowodany proste które są bardzo szybko wchłaniane przez miesnie... Ja także do niedawna sadzi3em że powinno sie jesa banany po treningu no ale fakty są inne, zresztą powiem że jak sobie wypije taka glukozę z sokiem to jest znacznie lepiej niż po bananach.

Strong92

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Dieta na mase
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2015, 08:56 »
glukoza ani carbo sie nie najesz
a zjadając 2 banany poczujesz już coś w brzuchu

nieprawda... po prostu nie zapchasz zoladka... który to po 15 min diopiero wysyła sygnal do mozgu, zejestes najedzony... czytaj dostrczyles składniki odżywcze

IPsiajelI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Dieta na mase
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2015, 08:59 »
Banany są bardzo dobre po treningu. O ich dużej przydatności w ?ywieniu człowieka decyduje fakt, i? są jednym z najbogatszych owocowych, naturalnych 1rode3 potasu(ktorego dużo sie traci przy poceniu sie). Potas odgrywa istotna role w gospodarce wodno-elektrolitowej organizmu, umo?liwia przesy3anie impulsów nerwowych, inicjuje i kontroluje skurcze miesni szkieletowych, reguluje rytm serca oraz odpowiada za prawid3owe ciśnienie tetnicze. Banany, oprócz potasu, dostarczają również magnezu, mikroelementu odpowiedzialnego za prawid3owe funkcjonowanie miesni oraz układu nerwowego oraz wiele innych.Banany nale?a do owoców bogatych w kalorie; jeden sredniej wielkości banan dostarcza ok. 150-18 kcal. Banany zawierają przede wszystkim weglowodany, które stanowią 93% ich masy. Powoduje to, i? nale?a do produktów o wysokim indeksie glikemicznym (a nie niskim jak napisał Lenn0x), bogatym w wegle proste.
reasumując po treningu:
banany jak najbardziej + do tego jeszcze: ryż i proteiny(0,5 na kmc),jakies dodatki np. rodzynki jak najbardziej. :D

fasola1984

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Dieta na mase
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2015, 09:01 »
IPsiajelI napisał wszystko co najważniejsze.
Cool 8)

Tags: