Autor Wątek: Na lawce poziomej gryfem powinienem dotykac klatki, czy odbijac gryf kilka cm od klatki?  (Przeczytany 5232 razy)

IcesdzwonekI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie proste, ale dość ważne dla mnie pytanie ...Mianowicie chodzi o to czy przy cwiczeniach gryfem na ławce poziomej, przy opuszczaniu gryfu powinienem nim dotknąć klatki piersiowej czy powinienem ja wybijać w jakiejś odległości od klatki?Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w każdym razie chciałbym te pospolite cwiczenie robić w dobry sposob techniczny...

Tahlia_Za

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
dobrze technicznie- przytrzymać na klatce 1 sek, ale jeśli bez przytrzymania to przynajmniej dotknąć

Pawelloss1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Tylko nie opieraj na klacie.Staraj sie miec caly czas napiete mięśnie klatki.

Tahlia_Za

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
Pawelloss1973, o to mi chodzilo, tylko nawet nie wyobraziłem sobie, ze mozna 130kg położyć na klacie //:-D :-D /

LampkinPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
mozna u mnie kolega ćwiczy sam i jak nie daje rady juz podnieść to przesowa ciężar po sobie mówi ze go czasem bola zebra /

Tahlia_Za

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
to kolega mało zaradny, ja tez ćwiczę sam i zrobiłem sobie zabezpieczenia tak, że jak sztanga przygniata mnie na 2 cm to koła obciążenia opierają się na takich moich pseudo zabezpieczeniach, rownoległych do ławki.
DObry sposob, bo możesz opuszczać do końca klatki, ale jak nie dasz rady podnieść do przygniata Ci leciutko klatkę, ale jedziesz sztangą w stronę nog, wstajesz bez problemowo i kładziesz sztangę na stojaki.
Sprobuje to narysować, bo ciężko wytłumaczyć. Rysunek z gory___________ asekuracjaX stojak ławkaX stojak___________ asekuracja (nie wyszła rownolegle, ale w rzeczywistości jest)

Pawelloss1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Dobre są tez zabezpieczenia spawane do stojakow.Chodzi mi o takie haki na które mozna awaryjnie zaczepić sztange.

kwasny_

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 8
Jak umisz opanować sztangę to do klatki lecz w nią nie uderzaj lepszym rozwiazaniem było by zatrzymywanie sztangi na Okło 2cm od sutow i wycisakanie i ty tak rob

LampkinPol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 9
100932:date pon, 01 sty 2007 - 20:06:name Pawelloss1973) ''(Pawelloss1973 @ pon, 01 sty 2007 - 20:06) snapback100932/snapback ''!Dobre są też zabezpieczenia spawane do stojakow.Chodzi mi o takie haki na które można awaryjnie zaczepić sztange.no włąśnie może ma ktoś fotkę jak to wygląda bo chciałem sobie takie zrobić

xXxbartwasxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 5
Chodzi poprostu o to abys nie odbijał sztangi od klatki.
W taki sposob sobie pomagasz

xXxMillenxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Hehe, co przyciskania... jak byłem mlodszy, często musialem trenować sam.
zdarzało sie, ze mnie przycislo, wtedy staczałem sztangę na brzuch, potem szybkim ruchem podnosiłem sie i staczałem sztangę na kolana.
Potem na ziemie i po klopocie.
Bez zabezpieczen.
Co nie znaczy, ze zabezpieczenia są zle /

Tahlia_Za

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 20
jeszcze poł roku temu też tak robiłem, ale teraz bym sie nie skusił->duży ciezar, duze ryzykotylko nie mowicie, ze jest ryzyko jest zabawa %)

xXxMillenxXx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
'' ''!jeszcze pol roku temu tez tak robilem, ale teraz bym sie nie skusil->duzy ciezar, duze ryzykoI masz racje, bo BHP to podstawa ! /

Pawelloss1973

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
\ \ |<-- stojak | | <-- to zabezpieczenie |______________________ | lawka | | | | |Nie smiac sie! prościej tego nie moglem wyjaśnić /

IcesdzwonekI

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 2
Generalnie trzeba przyznac, ze tego typu zabezpieczenia to dobra sprawa //:-D :-D Ale w tym temacie chodziło mi o coś innego ... czy ćwicząc na lawce, aby robić cwiczenie dobrze technicznie trzeba przy opuszczaniu gryfu kłaść go na klatce i dopiero podnosic, czy zatrzymać gryf kilka - kilkanaście cm od klatki i nie dotykając klatki podnosić gryf?

Tags: